موزیلا و بلاک کردن فایل‌های فلش در فایرفاکس

مرورگر موزیلا فایرفاکس بلاک کردن محتوای فلش را آغاز کرد.

موزیلا و بلاک کردن فایل‌های فلش در فایرفاکس

مرورگر موزیلا فایرفاکس  بلاک کردن محتوای فلش را آغاز  کرد. این شرکت امروز اعلام کرد که برای کمک به تسریع روند کند توقف فعالیت این پلاگین مسن چنین تصمیمی گرفته است. اپل نیز مدتی قبل به صورت پیش فرض فایل های فلش را در مرورگر سافاری غیر فعال کرده بود و این بار نوبت به موزیلا فایر فاکس رسیده است.

این حرکت جدید موزیلا سرآغاز روند توقف فعالیت فلش در مرورگر فایر فاکس است. این شرکت همچنین اعلام کرده که از سال 2017 قصد دارد یک سیاست جدید به نام "کلیک کنید تا فعال شود" را اتخاذ کند. در این سیاست از کاربران درخواست می شود که با استفاده از فلش برای هر نوع محتوایی در صفحات وب موافقت کنند و به همراه این سیاست، موزیلا به وب سایت ها توصیه می کند که هر چه زودتر از پلاگین ادوبی یا مایکروسافت سیلورلایت برای دسترسی به تکنولوژی های HTML استفاده کنند.

این شرکت انتظار دارد که تغییر آگوست مشکلات و از کار افتادگی های مربوط به فلش را تا 10 درصد در فایرفاکس کاهش دهد و همچنین امنیت، طول عمر باتری دستگاه ها، سرعت بارگذاری صفحات و پاسخگویی مرورگر را بهبود ببخشد. اطلاعاتی که به همراه بیانیه امروز موزیلا منتشر شد نشان می دهد که مشکلات و از کار افتادن های پلاگین فایرفاکس هنگامی که یوتیوب و فیس بوک بتوانند پیش فرض ویدیوهای خود را از فلش به HTML5 تغییر دهند، کاهش خواهد یافت.

موزیلا به دنبال بسیاری از همکاران دنیای تکنولوژی خود مثل گوگل، مایکروسافت، اپل و سایر شرکت هایی که حذف پلاگین فلش را در مرورگرهای خود اعلام کرده اند، در راستای توقف فعالیت فلش گام برداشته است. ادوبی در سپتامبر گذشته به مردم توصیه کرد که دیگر از نرم افزارش استفاده نکنند اما فلش هنوز هم بخش های زیادی از اینترنت را فراگرفته است و این روند توقف فعالیت را سخت تر می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب