کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 28 مهر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 28 مهر 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


چرا می‌گویید غیبت در آزمون‌ها باعث اضطراب دانش‌آموز می‌شود؟

پاسخ 1- وقتی دانش‌آموز در ‌آزمون‌های برنامه‌ای ثبت نام می‌کند، برنامه‌ی مشخصی را برای روزها و هفته‌های خود دریافت کرده و بر اساس آن در آزمون‌ها شرکت می‌کند. این آزمون‌ها درواقع آینه‌ای است که عملکرد آموزشی فرد را در هر دو هفته نشان می‌دهد. وقتی دانش‌آموز در آزمونی شرکت نمی‌کند از عملکرد خود اطلاع دقیق و معناداری ندارد و این بخش از مباحث در ذهن او بدون کارنامه باقی می‌ماند؛ بنابراین هیچ گاه اشکالات علمی‌اش برطرف نمی‌شود و این موضوع باعث عدم اطمینان دانش‌آموز می‌شود.

مازیار شیروانی‌مقدم

پاسخ 2- غیبت کردن در آزمون‌ها به دو دلیل باعث اضطراب شما می‌شود:

- احساس شما این است که از همتایان خود عقب مانده‌اید و قسمتی از برنامه را از دست داده‌اید.

- تسلسل و پیوستگی به برنامه را از دست می‌دهید و این موجب اضطراب شما می‌شود.

رفتارهای سینوسی در آزمون دادن موجب می‌شود قابل ارزیابی و پیش‌بینی نباشید و این موضوع در پیشرفت شما (که مهم‌ترین دلیل آزمون دادن است) تأثیر می‌گذارد. هدف اصلی شما از دادن آزمون، یادگیری است و روحیه‌ی آفتاب مهتابی در آزمون دادن به این هدف لطمه می‌زند.

فرناز طالبی

پاسخ 3- وقتی غایب می‌شوی اضطرابی در وجودت شکل می‌گیرد و با خود می‌گویی: «اگر در آزمون شرکت می‌کردم نتیجه‌ی آن چه می‌شد؟» همواره مضطرب هستی که نسبت به کسانی که حاضر بوده‌اند عقب افتاده‌ای. به علاوه تا شرکت در آزمون بعدی و گرفتن کارنامه‌ی آن مضطرب هستی که آیا در آزمون بعد می‌توانی نتیجه‌ی مطلوب بگیری یا خیر.

حسن ایزدی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب