قهرمان جهان حریف کی‌روش می‌شود؟

مارچلو لیپی، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا، در آستانه برعهده گرفتن هدایت تیم ملی چین قرار دارد

قهرمان جهان حریف کی‌روش می‌شود؟

این مربی 68 ساله که با ایتالیا در سال 2006 قهرمان جام جهانی شد، پیش از این بین سال‌های 2012 تا 2014، هدایت باشگاه چینی گوانگژو اورگرانده رابرعهده داشت و با این تیم سه بار قهرمان لیگ چین و یک بار قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد.


او قرار بود بار دیگر هدایت گوانگژو را برعهده بگیرد و کوریره دلو اسپورت ادعا کرده بود که دوطرف بر سر قرارداد به توافق رسیده‌اند؛ اما اخبار جدید حاکی از این است که او برای نشستن روی نیمکت تیم ملی چین، چراغ سبز نشان داده و اکنون تنها منتظر اعلام رسمی این موضوع است.


چین در چهار بازی اولش در دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا، تنها یکامتیاز کسب کرده و امیدهایش برای رسیدن به جام جهانی به شدت کاهش پیدا کرده است.

 

آنها در دو دیدار اخیرشان مقابل ازبکستان و سوریه هم شکست خورده‌اند تا سرمربی بومی این تیم از کار کناره بگیرد؛ با این حال نکته اینجاست که چین تنها تیمی است که از ایرانصدرنشین امتیاز گرفته است!


چینی‌ها با حضور لیپی تیم بهتری خواهند شد و شاید برای همه حریفان گروه دردسر سازشوند؛ حتی برای ایران که در تهران میزبان شاگردان آینده لیپی خواهند بود. در صورت حضورلیپی در سمت سرمربی چین، نبرد او با کارلوس کی روش شطرنجی در سطح اول دنیای مربیگری است؛ مسابقه‌ای که باز هم  خبرنگاران و ناظران زیادی را متوجه آسیا و نبرد شرق و غرب می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب