ساعت تربیت بدنی دانش آموزان یازدهم ودوازدهم افزایش می‌یابد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: ساعت تربیت بدنی برای دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم افزایش می‌یابد.

ساعت تربیت بدنی دانش آموزان یازدهم ودوازدهم افزایش می‌یابد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: ساعت تربیت بدنی برای دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، مهرزاد حمیدی اظهار کرد: از سال آینده یک ساعت به درس تربیت بدنی پایه یازدهم و سال بعدی 2 ساعت درس تربیت بدنی به پایه دوازدهم اضافه می‌شود.

وی افزود: طبق پیش بینی‌هایی که بر اساس آمار نیروهای بازنشسته داریم طی 2 سال آینده حدود 4 هزار نفر کمبود نیرو خواهیم داشت.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مکاتباتی با دانشگاه فرهنگیان و مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش برای جذب نیروی انسانی داشته‌ایم تا در سهمیه هایی که پیش بینی می‌شود، هم در پذیرش دانشجوی دانشگاه فرهنگیان و هم در سهمیه‌هایی که از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می شوند این کمبود نیروی انسانی را مد نظر قرار دهند.

حمیدی ادامه داد: سه ساعت از سایر دروس در متوسطه دوم کم شده و به درس تربیت بدنی اضافه شده که ساعات آن به 6 ساعت رسیده است و باید بر اساس نیازسنجی‌ها و فاصله‌ای که ایجاد شده است نیروی انسانی متخصص به کار گرفته شود.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید طرح «مدرسه قهرمان» و «کانون قهرمان» را کلید می‌زنیم و طرح مسابقات ورزشی مدارس که سال گذشته در چند رشته بطور آزمایشی اجرا کردیم و امسال در همه رشته‌ها طرح مدرسه قهرمان و کانون قهرمان را اجرا می‌کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: رشته‌هایی که امکان اجرای آن در مدارس وجود نداشته باشد به صورت کانون قهرمان و رشته‌هایی که امکان اجرای آن در مدارس وجود دارد به صورت مدرسه قهرمان اجرا می‌شود.

وی افزود: طی سال‌های گذشته روی این طرح‌ها مطالعاتی صورت گرفته و بعد از اجرای موفقت آمیز آن به صورت آزمایشی، امسال به صورت رسمی در همه مدارس اجرا می‌شود.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب