شواهد جدید ناسا در خصوص امکان وجود حیات در یکی از قمرهای مشتری

دانشمندان به تازگی شواهد بیشتری یافته اند که نشان می‌دهد ممکن است Europa، یکی از 67 قمرشناخته شده سیاره مشتری، در اعماق اقیانوس‌های یخی خود میزبان گونه ای از حیات باشد.

شواهد جدید ناسا در خصوص امکان وجود حیات در یکی از قمرهای مشتری

دانشمندان به تازگی شواهد بیشتری یافته اند که نشان می دهد ممکن است Europa، یکی از 67 قمرشناخته شده سیاره مشتری، در اعماق اقیانوس های یخی خود میزبان گونه ای از حیات باشد. ناسا مدتها ست برچسب "محتمل ترین محل وجود حیات در منظومه شمسی" را به این قمر کوچک چسبانده است، و دلیل آن هم اقیانوس های عمیق و شوری است که احتمال داده می شود در زیر پوسته منجمد این قمر جریان داشته باشند.

تحقیقات جدید نشان داده اند که ترکیب شیمیایی این اقیانوس ها احتمالا بسیار شبیه به ترکیب شیمیایی اقیانوس ها بر روی سیاره زمین است که به این مفهوم است که بدون اینکه نیازی به فعالیت های آتشفشانی باشد، میزان هیدروژن و اکسیژن برای ادامه حیات در آن کافی است .استیو ونس سرپرست این تیم تحقیقاتی ناسا گفته است که این تیم با به کارگیری روش هایی که برای درک انتقال انرژی و مواد غذایی در سیستم موجود بر روی زمین استفاده می شوند، سیستم های موجود بر روی قمر مشتری را مطالعه خواهند کرد.چرخه اکسیژن و هیدروژن در اقیانوس قمر یوروپا تاثیر بسیار بارزی بر ترکیب آن و حیات احتمالی موجود در آن دارد.

برای درک عملکرد این چرخه، تیم دانشمندان قابلیت تولید اکسیژن و هیدروژن توسط یوروپا را با این قابلیت کره زمین مقایسه کردند.

برای جمع آوری شواهد این مطالعه، دانشمندان فعالیت های آتشفشانی را در نظر نگرفتند، چرا که فعالیت های آتشفشانی می توانند محرک شکل گیری حیات باشند، اما این تیم تحقیقاتی قصد داشتند امکان تاثیر مشابه توسط روندهای غیرفعال را بررسی کنند.و در کمال تعجب، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که روندهای غیر فعال نیز می توانند عملکردی مشابه داشته باشند. این مطالعه نشان داد که میزان هیدروژن و اکسیژن بر روی زمین و قمر یوروپا با یکدیگر قابل مقایسه هستند و میزان تولید اکسیژن تقریبا 10 برابر میزان هیدروژن تولید شده است.

پس اکسیژن و هیدروژن  در قمر سیاره مشتری وجود دارند و آنچه باقی می ماند امکان وجود حیات است. حالا دانشمندان باید میزان عناصر اصلی دیگر شامل کربن ، نیتروژن، فسفر و سولفور را در یوروپا تعیین کنند.نتیجه این تحقیقات همچنین ثابت می کند که دانشمندان باید هر چه زودتر بتوانند خود را به این قمر برسانند و امکان زندگی انسان را بر روی آن بررسی کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب