انویدیا از کارت گرافیک جدید GTX Titan X رونمایی کرد

کمپانی انویدیا به تازگی از ورژن جدید کارت گرافیک Titan X رونمایی کرده که تا 60 درصد از مدل Titan X قبلی قدرتمندتر است. این کارت گرافیک طی همایشی در دانشگاه استنفورد با محوریت هوش مصنوعی معرفی شد

کمپانی انویدیا به تازگی از ورژن جدید کارت گرافیک Titan X رونمایی کرده که تا 60 درصد از مدل Titan X قبلی قدرتمندتر است. این کارت گرافیک طی همایشی در دانشگاه استنفورد با محوریت هوش مصنوعی معرفی شد و مدیرعامل انویدیا، جن سون هوآهنگ شخصاً از آن را رونمایی کرد.

مشخصات کارت گرافیک بسیار قدرتمند Titan X به شرح زیر است:

  • 12 میلیارد ترانزیستور

  • 11 ترافلاپ FP32 (واحدهای شناور 32 بیتی)

  • 3584 هسته CUDA با فرکانس پردازشی 1.53 گیگاهرتز (در قیاس با 4072 هسته CUDA و فرکانس پردازشی 1.08 گیگاهرتزی مدل قبلی Titan X)

  • مهندسی شده برای پرفورمنس بسیار قدرتمند و دستیابی به بیشینه اورکلاک

  • 12 گیگابایت حافظه GDDR5X با سرعت 480 گیگابایت بر ثانیه

کارت گرافیک جدید Titan X انویدیا، با استفاده از معماری پاسکال ساخته شده و به 2584 هسته CUDA دسترسی دارد که بیشترین حد آن تا به امروز به شمار می رود. این کارت قرار است از دوم آگوست (12 مرداد) در کشورهای آمریکای شمالی و اروپا در دسترس قرار گرفته و مدتی بعد هم راه خود را به بازار آسیا باز کند.

در نهایت اگر نسبت به خرید این کارت گرافیک قدرتمند که انویدیا «بزرگ ترین پردازنده گرافیکی ساخته شده تا به امروز» می نامدش، تمایل دارید، باید هزینه ای 1200 دلاری بابتش بپردازید اما حداقل خیالتان راحت بود دیگر تا چند سال آینده می توانید سنگین ترین برنامه ها و بازی های ویدیویی را به بهترین شکل ممکن اجرا نمایید.

منبع :