انریکه: از نظرمن، گواردیولا بهترین مربی دنیاست

لوئیس انریکه نیز همچون جرارد پیکه در نشست خبری بازی با منچسترسیتی به تمجید از پپ گواردیولا پرداخت.

انریکه: از نظرمن، گواردیولا بهترین مربی دنیاست

، بارسلونا فردا در نوکمپ و از هفته سوم لیگ قهرمانان میزبان منچسترسیتی خواهد بود. سیتی با هدایت پپ گواردیولا تیمی قدرتمندتر و سازمان یافته تر از چند سال گذشته به نظر می رسد. بازگشت او به نوکمپ نیز می تواند جذابیت های زیادی داشته باشد.

انریکه و گواردیولا دو سال پیش نیز در جریان دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان بین بارسا و بایرن با یکدیگر روبرو شدند که در نهایت بارسا با پیروزی 5-3 در مجموع دو بازی راهی فینال شد.

 

 

 

 

انریکه، سرمربی بارسا در مورد رویارویی مجدد با گواردیولا گفت:" این یک بازی بین مربیان نیست و سرنوشت را بازیکنان درون زمین تعیین خواهند کرد. خوش شانس بودم که با پپ در بارسا و تیم ملی اسپانیا هم بازی بودم. اینکه در دنیای بیرون فوتبال از هم شناخت زیادی داریم، بدین معنا نیست که در زمینه درک فوتبال هم مثل هم هستیم.

 

پپ فلسفه روشنی در فوتبال دارد و تاثیر شگرفی در تیم های خود می گذارد. سیتی الان شناسنامه تیم های تحت هدایت پپ را دارد. او به خوبی توانسته این تیم را متحول کند. سیتی مثل بارسا به حفظ توپ و پرس حریف از زمین خودش علاقمند است. این جذاب ترین بازی ممکن برای یک هوادار فوتبال خواهد بود.

 

 

 

 

 ما مربیان باید بهترین بازی ممکن را از بازیکنانمان بگیریم. بارسای پپ، متکی به فوتبال گروهی بود اما من کمی بازیکنانم را در زمین برای خلق موقعیت و گلزنی آزادتر می گذارم؛ هرچند که سبک هر دو تقریبا شبیه به هم است. از پپ آموخته ام و مثل او سعی کرده ام بارسلونا فوتبالی جذاب برای هواداران به نمایش بگذارد.

 

همیشه گفته ام که گواردیولا بهترین مربی دنیاست. شاید در جایگاهی نباشم که بگویم او بهترین مربی تاریخ است ولی به طور حتم نام او به عنوان کسی که توانسته تاثیر غیر قابل انکاری در این ورزش بگذارد، به ثبت خواهد رسید."

 

منبع :