ماموریت فضایی شنژو-11 چین با موفقیت اجرا شد

قرار است شنژو-11 به مدت 30 روز در آزمایشگاه فضایی تیانگنگ 2 بماند.

ماموریت فضایی شنژو-11 چین با موفقیت اجرا شد

در حالی که اقتصاد کشور چین در شرایط خوبی به سر نمی برد و رشد آن با کاهش رو به روست، به نظر می رسد این کشور قصد دارد در زمینه های دیگری رشد کند و به موفقیت دست یابد.این کشور امروز موفق شد فضاپیمای Shenzhou 11 خود را با موفقیت به فضا پرتاب کند. قرار است شنژو-11 به مدت 30 روز در آزمایشگاه فضایی تیانگنگ 2 بماند. فضاپیمای شنژو-11 دارای دو فضانورد است: جینگ هایپنگ 50 ساله و چن دونگ 37 ساله.

شی جین پینگ، رییس جمهور چین، از فضانوردان این کشور دعوت کرده تا در زمینه برنامه های فضایی انسان محور پیشرفت کنند و بیش از پیش آن را گسترش دهند. به عقیده او، با پیشبرد این هدف، مردم چین می توانند در زمینه فضا و نجوم حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشند. در نتیجه این پیشرفت، چین می تواند تبدیل به یک قدرت بزرگ فضایی شود.مدتی است که چین در عرصه بین کهکشانی فعال تر شده است. ماه پیش این کشور از آزمایشگاه بزرگ فضایی تیانگنگ 2 پرده برداری کرد و در ماه ژوئن نیز موشک‌ حامل جدید خود موسوم به Long March 7 را از یک پایگاه فضایی جدید به فضا پرتاب کرد.

چین در زمینه ارسال فضانوردان به فضا و به خصوص سیاره سرخ تنها نیست و در حال حاضر سازمان فضایی آمریکا یعنی ناسا در این خصوص تلاش های بسیاری از خود نشان داده است. هفته گذشته رییس جمهور فعلی آمریکا، باراک اوباما، پیش بینی کرده بود که ناسا تا سال 2030 انسان ها را بر روی سیاره مریخ فرود خواهد آورد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب