ناسا خبر از بروز نقص فنی در کاوشگر خود داد

براساس تازه‌ترین ارزیابی هایی که مهندسان ناسا ترتیب داده اند، تعدادی از سوپاپ‌های این موتور به درستی کار نمی‌کنند.

ناسا خبر از بروز نقص فنی در کاوشگر خود داد

سه ماه پیش، کاوشگر جونو پس از یک سفر طولانی به مدار سیاره مشتری رسید. این کاوشگر تا به این لحظه بدون هیچ عیب و نقصی تصاویر با کیفیتی را به زمین مخابره کرده است. اما به نظر می رسد موتور آن دچار مشکلاتی شده باشد.براساس تازه ترین ارزیابی هایی که مهندسان ناسا ترتیب داده اند، تعدادی از سوپاپ های این موتور به درستی کار نمی کنند.

به گفته این مهندسان، مدت زمان لازم برای باز شدن این سوپاپ ها تنها چند ثانیه است، اما طی آخرین بازرسی، چند دقیقه زمان برده است. به این ترتیب، لازم است که پیش از شروع به کار دوباره موتور اصلی، این مشکل برطرف شود.

قرار بود مرحله بعدی در کاوش های جونو از دو روز دیگر آغاز شود، اما به دلیل وجود این مشکل، آغاز ماموریت به زمانی دیگر موکول شده است. با این حال، ناسا به همه طرفداران ماموریت های فضایی اطمینان خاطر داده که این تاخیر در ماموریت جونو وقفه ای در پیشرفت های علمی فضایی ایجاد نخواهد کرد. به گفته ناسا، سنسورها و دوربین های تعبیه شده در جونو همچنان به جمع آوری اطلاعات و تصاویر و ارسال آنها به زمین ادامه خواهند داد.

پس از ورود جونو به مدار نزدیک تر به سیاره مشتری، دیگر نیازی به استفاده از این موتور معیوب نخواهد داشت و می تواند از پیشرانه های کوچکتر خود برای حرکت به جلو استفاده کند. با این حال، اگر بدترین حالت را در نظر بگیریم و فرض کنیم که جونو به دلیل این مشکل نتواند مرحله نهایی ماموریت خود را تکمیل کند، دانشمندان فرصت دستیابی به تصاویری از زاویه نزدیک از سطح مشتری را از دست خواهند داد و به این ترتیب، برنامه ریزی برای ماموریت های بعدی که برپایه اطلاعات جمع آوری شده در این ماموریت طرح ریزی می شوند نیز دچار مشکل خواهند شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب