تعداد کهکشان‌های جهان 10 برابرآنچه که تا به حال تصور می‌شد است

جهان قابل مشاهده برای انسان تا به امروز به صورت غیر قابل درکی بزرگ بود اما اکنون به نظر می‌رسد که جهان بسیار بزرگتر از چیزی است که تا به امروز تصور می‌شده است.

تعداد کهکشان‌های جهان 10 برابرآنچه که تا به حال تصور می‌شد است

جهان قابل مشاهده برای انسان تا به امروز به صورت غیر قابل درکی بزرگ بود اما اکنون به نظر می‌رسد که جهان بسیار بزرگتر از چیزی است که تا به امروز تصور می‌شده است. ستاره شناسان اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد کهکشان‌ها 10 برابر بیشتر از تصورات تا پیش از این بوده و تعداد کهکشان‌ها به 1 تا 2 تریلیون می‌رسد. به گفته این محققان انسان تنها فناوری ( یا مجاورت فیزیکی) مورد نیاز برای شناسایی این کهکشان‌ها را ندارد.

این نتیجه گیری جدید زمانی ارایه شده است که محققان تصاویر Hubble Deep Field را به تصاویر سه بعدی تبدیل کردند تا تعداد کهکشان‌ها را در نقطه‌ای خاص از تاریخ جهان مورد مطالعه قرار دهند و از الگو‌های محاسباتی برای پی بردن به وجود احتمالی کهکشان‌هایی که تا به امروز کشف نشده بودند، استفاده کردند. به عبارت ساده‌تر حجم کهکشان‌ها مشاهده شده در گذر زمان منطقی نیست مگر اینکه کهکشان‌های زیادی وجود داشته باشند که ما از وجود آنها بی خبر باشیم.

اما چرا نمی‌توانیم این کهکشان‌ها را ببینیم؟ اول اینکه فناوری بشر هنوز آن چنان که باید پیشرفت نکرده و محدود است و دلیل دوم هم اینکه جهان به خودی خود متحول شده است. این داده‌های جدید به یکی از کلیدی‌ترین معماهای موجود پاسخ می‌دهند. تعداد رو به کاهش کهکشان‌ها از این نظریه پشتیبانی می‌کند که ادغام‌های کهکشانی در حال شکل دهی به جهان هستند و به این ترتیب هرچه کهکشان‌ها بیشتر با یکدیگر برخورد داشته باشند، تعداد آنها در حالت کلی کاهش پیدا می‌کند.

هنوز مدت‌ها زمان نیاز است تا بتوان این محاسبات را به صورت مستقیم انجام داد برای مثال فناوری ساخت تلسکوپ‌ها به یک تحول عظیم نیاز دارد. و باید به یاد داشته باشیم که حتی دو تریلیون کهکشان نیز نماینده کل جهان نیستند. ماهیت نور توانایی ما را برای مشاهده کل هستی محدود می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب