بلومبرگ: اپل توسعه خودروی الکتریکی خود را متوقف کرده است

در اخبار صحبت از این بود که کوپرتینویی‌ها قصد دارند اتومبیل خودران خود را روانه بازار کنند.بر اساس گزارشی که به تازگی در بلومبرگ منتشر شده، این پروژه شرکت اپل که با عنوان "پروژه تایتان" شناخته می‌شد

بلومبرگ: اپل توسعه خودروی الکتریکی خود را متوقف کرده است

در اخبار صحبت از این بود که کوپرتینویی ها قصد دارند اتومبیل خودران خود را روانه بازار کنند.بر اساس گزارشی که به تازگی در بلومبرگ منتشر شده، این پروژه شرکت اپل که با عنوان "پروژه تایتان" شناخته می شد، متوقف شده و صدها نفر از کارکنانی برای هدایت این بخش از اپل استخدام شده بودند، حالا باید در قسمت های دیگری از این شرکت مشغول به کار شوند.

در این مدت پروژه تایتان تغییرات زیادی را پشت سر گذاشت. ابتدا قرار بود اپل خودروی خودران مخصوص خود را تولید کند، اما طولی نکشید که اپل از این تصمیم خود منصرف شد و سمت و سوی دیگری را برای پروژه تایتان مشخص کرد. بنابراین قرار شد اپل نرم افزار ها و فناوری های لازم برای تولید یک اتومبیل خودران را توسعه دهد وسپس آن را به شرکت های خودروسازی بفروشد. اما این طرح هم به بن بست رسید، چرا که به مدیران پروژه تایتان گفته شده بود که تیم آن ها باید تا قبل از آغاز سال 2017 میلادی محصولی برای عرضه به بازار داشته باشد که البته تحقق این خواسته نیز امکان پذیر نبود.

در همین رابطه، ما شاهد تغییرات مدیریتی نیز در پروژه تایتان اپل بودیم که خود نشان دهنده اختلاف نظر مدیران اپل با مسئولان این پروژه بود. احتمالاً می دانید که استیو زادسکی، نایب رییس طراحی خودروی اپل اوایل سال جاری میلادی به دلیل همین مشکلات از سمت خود استعفا داد و این کمپانی را ترک کرد و تیم کوک مجبور شد در اقدامی باب منزفیلد را جایگزین او کند.

به هر حال زمان آن رسیده تا ما رسماً با پروژه تایتان اپل و رویای سوار شدن یکی از خودروهای خودران این شرکت با نام iCar خداحافظی کنیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب