نمایشگرهای شناور در آینده به واقعیت می‌پیوندند

امروزه بازاریابی صفحه نمایش‌ها بر اساس میزان رزولوشن آنها انجام می‌شود و ما شاهد عباراتی مثل 4K، 5K و حتی 8K هستیم که نشاندهنده کیفیت نمایشگرها هستند.

نمایشگرهای شناور در آینده به واقعیت می‌پیوندند

امروزه بازاریابی صفحه نمایش ها بر اساس میزان رزولوشن آنها انجام می شود و ما شاهد عباراتی مثل 4K، 5K و حتی 8K هستیم که نشاندهنده کیفیت نمایشگرها هستند. از سوی دیگر همه ما می دانیم که این صفحه نمایش ها چطور یک راه طول و دراز را طی کرده اند تا به طراحی غیر قابل باور امروزی که بسیار باریک و بدون حاشیه هستند دربیایند. همچنین باید در نظر داشته باشیم که این طراحی ها در آینده نیز تغییر خواهد کرد اما فکرش را بکنید، در مورد یک صفحه نمایش شناور چه نظری خواهید داشت؟

اخیراً محققین دانشگاه Sussex و Bristol یک صفحه نمایش جدید ساخته اند که می تواند در هوا شناور باشد و این ماهیت شناور بودن به دلیل استفاده از امواج آلترا سونیک ایجاد می شود. این نمایشگرها JOLED نام گرفته اند.محققین تکنولوژی خود را با استفاده از دانه های ریز پلی استایرن به نمایش گذاشته اند. این ذرات به کمک اسپیکرهای نصب شده در بالا و پایین محفظه، به حالت شناور در می آیند. هر دانه در جعبه آلتراسوند مخصوص به خودش قرار گرفته است.


با پخش صدا، دانه ها به حرکت در می آیند و موقعیت خود را تغییر می دهند. پس از این مرحله محققین تلاش کرده اند که یک طرف این دانه ها را به رنگ مشکی دربیاورند و آنها را در دی اکسید تیتانیوم غوطه ور کنند. در نهایت این ذرات به دانه هایی تبدیل می شوند که می توانند تغییر مسیر داشته باشند و در نتیجه رنگ های متفاوتی (مشکی و سفید) را به نمایش بگذارند.


مطمئناً این محصول یک نمایشگر با رزلوشن بسیار بالا نیست چرا که از دانه های 6 در 7 تشکیل شده است اما می توان آن را به چشم یک دستاورد بسیار جالب نگاه کرد. همچنین برخی از کاربردهای بالقوه این صفحه نمایش در حوزه تبلیغات و توریسم نیز معرفی شده اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب