اولین کامیونت الکتریکی دنیا ساخت مرسدس بنز

کمپانی‌های خودروسازی اروپایی مدتی است که تمرکز خود را روی فناوری خودروهای سبز قرارداده‌اند و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های سنگینی انجام داده‌اند.

اولین کامیونت الکتریکی دنیا ساخت مرسدس بنز

کمپانی‌های خودروسازی اروپایی مدتی است که تمرکز خود را روی فناوری خودروهای سبز قرارداده‌اند و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های سنگینی انجام داده‌اند. روز دوشنبه هفته گذشته کمپانی آئودی سه خودروی الکتریکی دیگر را معرفی کرد و کمپانی پورشه هم برای عملی شدن و تحقق بخشیدن به پروژه تولید خودروی الکتریکی مدل E چهارصد شغل جدید ایجاد کرد.

در همین راستا؛ کمپانی دایملر هم از برنامه عظیم خود برای تولید این‌گونه خودروها پرده برداشت هرچند که این پروژه هیچ ارتباطی با مصرف‌کننده‌های معمولی ندارد: پروژه تولید کامیون الکتریکی شهری مرسدس بنز که اولین وسیله‌ای است که از سوخت غیرفسیلی استفاده می‌کند. مانند بسیاری از خودروهای الکتریکی؛ eTruck مرسدس بنز سر و صدای کمی دارد به‌خصوص در مقایسه با کامیون‌های معمول دیزلی. حجم این خودرو ۲۶ تن متریک است و سریع‌ترین خودروی مفهومی بزرگی است که تا به حال دیده شده و از این لحاظ از Semi تسلا که هفته گذشته معرفی شد نیز پیش گرفته است.

البته باید به این نکته توجه داشت که اساس خودروهایی با این هیکل جابه‌جایی بار سنگین در مسافت‌های طولانی است؛ به همین دلیل eTruck که در حال حاضر حداکثر 200 کیلومتر را طی می‌کند تا رسیدن به عدد ایده‌آل هنوز فاصله زیادی دارد.

هرچند کلمه Urban که در ابتدای آن آمده نوع استفاده این وسیله را تا حدودی مشخص می‌کند: یک وسیله نقلیه پاک؛ بدون سر و صدا و آماده برای حمل بار که موجب می‌شود تا گزینه‌ای ایده‌آل برای استفاده درون شهری باشد. دایملر در برنامه پایلوت Fuso Canter E-Call خود امکان تخلیه نزدیک‌برد را تست کرده است به این ترتیب که کامیون سبک 4.8 تنی تمام الکتریکی خود را پاییز گذشته به سمت پرتغال فرستاد.

طبق برنامه‌های دایملر؛ خط تولید کامیون الکتریکی اوایل دهه آینده آغاز به‌کار می‌کند. تا آن زمان؛ فناوری‌های جدید و نوآوری‌هایی که در زمینه تولید باتری صورت خواهد گرفت باعث کاهش هزینه تولید می‌شود و به این ترتیب کارایی خودروهای الکتریکی را افزایش می‌دهد.


اولین کامیونت الکتریکی دنیا ساخت مرسدس بنز

اولین کامیونت الکتریکی دنیا ساخت مرسدس بنز

اولین کامیونت الکتریکی دنیا ساخت مرسدس بنز


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب