واقعیت مجازی از نوع فیس‌بوک

پلتفرمِ بازی، که زمانی مملو از بازی‌ها بود، قرار است راه خود را به شبکه‌های اجتماعی باز کند و در این میان، فیس‌بوک پیشقدم شده است.

پلتفرمِ بازی، که زمانی مملو از بازی‌ها بود، قرار است راه خود را به شبکه‌های اجتماعی باز کند و در این میان، فیس‌بوک پیشقدم شده است.

زمان بازی‌های سنتی به پایان رسیده و اکنون واقعیت مجازی اجتماعی وارد میدان می‌شود.مارک زاکربرگ (مدیرعامل فیس‌بوک) در روز پنجشنبه و در همایش Oculus Rift، با استفاده از آواتار جاستین‌تیمبریک‌ مانند خود، در واقعیت مجازی شروع به چت کردن نمود.زاکربرگ در این همایش که روی صحنه رفته بود، گزینه‌های عاطفی کنترل‌گر Oculus Torch را نشان داد. این گزینه‌ها موجب می‌شود آواتارها بتوانند حالات مختلف بیان صورت را بیان کنند و بدین ترتیب در واقعیت مجازی، شگفت‌زده، خوشحال یا گیج به‌نظر برسید.

پلتفرمِ بازی، که زمانی مملو از بازی‌ها بود، قرار است راه خود را به شبکه‌های اجتماعی باز کند و در این میان، فیس‌بوک پیشقدم شده است.یکی از سخنگویان فیس‌بوک در همین ارتباط گفت: «هدف نهایی ما این است که از طریق ردیابی حالات صورتی و تحلیل صدا، به بخش زیادی از مواردی که در همایش امروز دیدید، نائل شویم.»

زاکربرگ گفت: «ما باید درست به همان روشی دست به ایجاد نرم‌افزارها و تجارب بزنیم که مغزمان عمل می‌کند.» وی ادامه داد: «واقعیت مجازی پلتفرم کاملی است که مردم را به خاطر حضورشان، در وهله نخست قرار می‌دهد.»این تجربه شامل توانایی انجام بازی‌هایی همچون ورق و شطرنج و همچنین پخش کردن ویدیو به‌صورت بلادرنگ و تماشای آن به‌همراه دوستان در واقعیت مجازی است.

منبع :