شیائومی و LeEco توجه ویژه ای به دوربین‌های دوال دارند

طراحی اسمارت فون با دوربین دوال (دوتایی) به تازگی خیلی مورد توجه قرار گرفته است.طراحی اسمارت فون با دوربین دوال (دوتایی) به تازگی خیلی مورد توجه قرار گرفته است. بعضی از کمپانی ها مانند اچ تی سی را دیده ایم که چنین طراحی را در گوشی های خود ارایه داده اند، اما باید قبول کرد که این روند در طراحی هنوز فراگیر نشده است و تولیدکنندگان متعددی را نمی بینیم که قدم در این راه گذاشته باشند. اما شایعات جدید به تمایل کمپانی ها به ورود به این عرصه از طراحی اشاره می کند.

بنا بر آخرین شایعات شیائومی و LeEco به طراحی دوربین های دوال علاقه نشان داده اند و نسبت به خرید این قطعه از بخشی از سامسونگ که تولید ماژول های دوربین های دوال را بعهده دارد اقدام کرده اند. البته از آنجایی که سامسونگ ماژول های مشابه را در اختیار اوپو هم قرار می دهد مشخص نیست نتیجه این قرارداد چه خواهد بود.

جالب اینکه با وجودیکه گفته می شود سامسونگ چنین ماژول هایی را تولید می کند و در اختیار سایر کمپانی ها قرار می دهد، هنوز از چنین طراحی در محصولات خود استفاده نکرده است. تا الان دوربین های اسمارت فون های سامسونگ از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده اند، و شاید به همین دلیل هم نیازی به وارد کردن دوربین های دوال به محصولات خود ندیده اند.

منبع :