یادگیری با دل و جان

همیشه محیط مشخصی را برای درس خواندن در نظر گرفته و آن‌جا را با وسایل یا هر چیزی که فکر می‌کنید به آن نیاز دارید، تجهیز کنید.مواد لازم:

1- جاي مشخص (ميز تحرير، چهارپايه يا زيرانداز)

2- لوازم تحرير، بطري آب (يا نوشيدني‌هاي ميوه‌اي)، خوراكي‌هاي سبك (نيم‌چاشت مانند لقمه‌ي نان و پنير شايد هم كلوچه)

3- خواستن

  • طرز تهيه:

هميشه محيط مشخصي را براي درس خواندن در نظر گرفته و آن‌جا را با وسايل يا هر چيزي كه فكر مي‌كنيد به آن نياز داريد، تجهيز كنيد. با اين كار، هر گاه كه هوس درس خواندن به سرتان زد، در کم‌ترین زمان ممکن، مكان و مواد لازم در اختيارتان هستند. به عنوان نمونه: مداد، خودكار، پاك‌كن، گيره‌ی كاغذ، فرهنگ لغات، خوراكي و نوشيدني و... . اگر هر چيزي را كه نياز داريد، دَم دست‌تان باشد،‌ با خيال راحت درس می‌خوانید و در مطالعه‌‌تان وقفه ايجاد نمي‌شود. وجود خوراكي و نوشيدني خيال شما را از بابت گرسنگي راحت می‌کند و با حذف رفت‌وآمد به آشپزخانه، بر تمركز خود مي‌افزاييد. اين‌كه محل مشخصي براي مطالعه داشته باشيد بسيار مهم است؛ يادتان باشد ميز غذاخوري براي غذا خوردن و ميز پينگ‌پنگ براي بازي پينگ‌پنگ است. پس لطفاً گوشه‌ي دنجي براي يادگيري انتخاب كنيد.

* پي‌نوشت خيلي خيلي مهم: از تلفن غافل نشويد؛ زنگ تلفن خروس‌ بي‌محلي است كه درست هنگامي كه غرق در مطالعه شده‌ايد، به صدا درمي‌آيد. خوشبختانه امروزه بيش‌تر تلفن‌ها مجهز به پيغام‌گير هستند. يادتان نرود كه از اين قابليت كاربردي آن‌ها استفاده كنيد.

از آن‌جا كه اين نوشته‌ها از يادداشت‌هاي جادوگر پيري كپي‌برداري شده، طبيعتاً جمله‌ی كليدي دارد:

«مطالعه و درس خواندن در مكان مشخص، در زمان مشخص و البته هر روز».