به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا

نیاسر نه‌تنها یکی از مراکز اصلی گلاب‌گیری کاشان به شمار می‌رود، بلکه با طبیعت متفاوتی که دارد توانسته است به سرسبزترین مقصد گردشگری کاشان تبدیل شود.

به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا

نیاسر نه‌تنها یکی از مراکز اصلی گلاب‌گیری کاشان به شمار می‌رود، بلکه با طبیعت متفاوتی که دارد توانسته است به سرسبزترین مقصد گردشگری کاشان تبدیل شود. وجود اتوبان تهران به اصفهان، کاشان و اطراف را تبدیل به مقصدی در دسترس کرده که می‌‎توان در زمان اندکی از استان‌های مجاور به آن رسید. در این بین بازدید از مشهد اردهال و زیارت امامزاده سلطانعلی‌بن‌باقر که مقبره‌ی سهراب سپهری نیز در آن واقع است، خالی از لطف نیست.

به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا


نیاسر در 30 کیلومتری شمال‌ غرب کاشان در ارتفاعات کرکس واقع شده است و آب‌وهوای متفاوتی از دیگر نقاط کاشان دارد؛ آن‌قدر که لطافت هوا و سرسبزی این منطقه خیلی وقت‌ها نیاسر را پاتوق کاشانی‌هایی می‌کند که از گرمای بهار و تابستان به خنکای این شهر پناه می‌آورند؛ اما این تنها جاذبه‌ی نیاسر نیست؛ این شهر کوچک با آثار ارزشمند تاریخی در گوشه و کنار خود، برای تاریخ‌دوستان هم حرف‌های زیادی دارد. نیاسر تاریخ خود را مدیون چشمه‌ی آبی است که به نام چشمه‌ی اسکندریه در میان مردم مشهور شده و سرچشمه‌ی آبشار معروف این شهر هم به حساب می‌آید. بهره‌مندی این شهر از آب فراوان، آن هم در بخش‌های خشک و کویری کشور موهبتی بود که زندگی شهری و تاریخ و تمدن را به نیاسر آورد.

به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا


اگر گذرتان به نیاسر افتاد می‌توانید سری هم به غار تاریخی رئیس و لایه‌ کهن آن بزنید. چهار طاقی (آتشکده) ساسانی، باغ‌های سرسبز، کوچه‌های قدیمی کاهگلی، باغ و کوشک تالار و... هم از دیدنی‌های این شهر هستند که می‌توانند شما را ساعت‌ها سرگرم کنند. حمام و آسیاب آبی تاریخی نیاسر هم یادگار به‌جامانده از دوران صفویان است که با شیوه‌های جالبی کار می‌کرده است. در این حمام، آب از آبشار به وسیله‌ی کول‌های گلی به داخل هشت‌گوش زیبایی می‌رفت و از آن‌جا به داخل حمام هدایت می‌شد. سوخت این حمام هیزم بوده و ورودی هشت‌ضلعی آن به وسیله‌ی دالان‌هایی از بیرون حمام جدا می‌شد. آسیاب آبی هم به وسیله‌ی آبی که از آبشار به پایین ریخته می‌شد به گردش درمی‌آمد و گندم و جو را برای اهالی منطقه آسیاب می‌کرد.

به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا


آتشکده‌ی نیاسر اولین معبد و آتشکده‌ی‏ سلسله‌ی ساسانی است. چند متر پایین‌تر از این آتشکده، چشمه‌ی اسکندر را می‌توانید ببینید که در ادامه به آبشار اسکندر ختم می‌شود؛ چشمه‌ای خنک که ماهی‌های کوچک و بزرگ سیاه‌رنگ در آن جست‌وخیز می‌کنند.

به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا


غار رئیس نیاسر یکی از غارهای مصنوعی ایران به شمار می‌رود که در گذشته برای انجام اعمال مذهبی ساخته شده است. غار رئیس تا مدت زیادی ناشناخته بود و برای همین در هیچ یک از متون و اسناد تاریخی و قدیمی به آن اشاره‌ای نشده است، با این حال اگر این غار را از نزدیک ببینید، تأیید می‌کنید که یک شاهکار باشکوه در دل کوه‌های کرکس است که بدون تماشای آن سفرتان ناقص می‌ماند! البته باید بدانید که داخل این غار مسیر خطرناک و پیچ در پیچی است که طی کردن آن بدون راهنما ممکن است به قیمت جانتان تمام شود.

به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا

به شهر ما بیایید - نیاسر، پاتوقی خوش آب و هوا


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب