کتاب‌های ریاضی کانون مقطع هفتم

اولین گام برنامه‌ریزی انتخاب کتاب است. برای مقاطع هفتم و هشتم، در هر مرحله و هر زمان کانون کتابی را طراحی و برنامه‌ریزی کرده است که دانش‌آموزان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

کتاب‌های ریاضی کانون مقطع هفتم

اولین گام برنامه‌ریزی انتخاب کتاب است. برای مقاطع هفتم و هشتم، در هر مرحله و هر زمان کانون کتابی را طراحی و برنامه‌ریزی کرده است که دانش‌آموزان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

کتاب کار ریاضی:

در این کتاب که به ترتیب فصل‌بندی کتاب درسی طراحی شده است، در هر فصل ابتدا درس‌نامه‌ای مفصل خواهیم داشت تا دانش‌آموزانی که تازه با این مباحث آشنا شده‌اند بتوانند از این درس‌نامه برای درک بهتر مفاهیم اولیه و یادگیری استفاده کنند. مهم‌ترین ویژگی این کتاب، تیپ‌بندی سؤالات هر فصل است. سؤالات هر فصل ابتدا با سؤالات درستی و نادرستی آغاز می‌شود. سپس به سؤالات جای‌خالی می‌رسیم. در ادامه، سؤالات تشریحی و چهارگزینه‌ای را خواهیم داشت. سعی شده در تمام فصل‌ها این تیپ‌بندی که شبیه تیپ‌بندی یک برگه‌ی امتحانی است رعایت شود.

از کتاب ‌کار بسیاری از معلمان در کلاس برای حل تمرین‌ بیش‌تر نیز استفاده می‌کنند.

برای دانش‌آموزانی که بدون معلم از این کتاب استفاده می‌کنند، پاسخ‌های سؤالات را نیز در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند درستی پاسخ‌های خود را بررسی کنند.

کتاب پرتکرار ریاضی:

در کتاب پرتکرار ریاضی نیز توالی فصل‌ها و مباحث مطابق با کتاب درسی است. هر فصل علاوه بر درخت دانش که نقشه‌ی کلی فصل را نشان می‌دهد، با درس‌نامه شروع می‌شود. در هر بخش درس‌نامه‌ها کوتاه آمده و سؤالات مربوط به همان درس‌نامه در ادامه مطرح شده است تا دانش‌آموز بتواند با مطالعه‌ی بخش کوچکی از درس‌نامه، به سؤالات همان قسمت پاسخ دهد. سؤالات، منتخبی از سؤالات مدارس سراسر کشور است که با توجه به موضوع و تعداد تکرار در کتاب قرار گرفته ‌است. در بخش‌هایی برای رعایت پوشش مطالب از سؤالات تألیفی نیز استفاده شده است.

مهم‌ترین ویژگی ‌کتاب طراحی سؤالات در صفحات زوج و فرد است، به طوری که سؤالات در دو صفحه‌ی مقابل هم، هم‌تیپ و هم‌شماره هستند و سؤالات صفحات زوج دارای پاسخ‌نامه‌ی تشریحی و سؤالات صفحات فرد دارای پاسخ‌نامه‌ی کوتاه است.

اگر دانش‌آموزی سؤالی را بلد نبود یا اشتباه حل کرد و به پاسخ انتهای‌کتاب مراجعه کرد، یک نمونه‌ی دیگر از همان سؤال مقابل آن می‌بیند که فرصت دارد آموخته‌ی خود را با این سؤال محک بزند.

کتاب آبی طبقه‌بندی‌شده‌ی ریاضی:

در این کتاب در هر فصل ابتدا با درخت دانش روبه‌رو می‌شوید. در ادامه درس‌نامه‌ی خلاصه و نکته‌وار هر مبحث را خواهیم داشت. سپس سؤالات چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده‌ی هر قسمت از ساده به دشوار چیده شده است.

پاسخ تشریحی سؤالات نیز در انتهای کتاب قابل دسترس است.

به دانش‌آموزانی که مباحث را با حل تمرینات تشریحی آموخته‌اند توصیه می‌شود با حل این سؤالات چهارگزینه‌ای سطح ادراک و تسلط خود را افزایش دهند. درضمن می‌توانند با این سؤالات برای آزمون‌ها نیز آماده‌تر شود.

کتاب‌های سه‌سطحی ریاضی:

در این کتاب سؤالات از آزمون‌های دو سال گذشته‌ی کانون انتخاب شده است و در سه سطح نسبتاً دشوار، ‌دشوار و دشوارتر دسته‌بندی شده است. در هر بخش سؤالات با توجه به درصد مراجعه و درصد پاسخ‌گویی صحیح دانش‌آموزان کنار هم قرار گرفته است. نزدیک‌ترین و بهترین منبع سؤالات چهارگزینه‌ای برای آزمون‌های کانون همین کتاب است.

از آزمون 23 مهر نیز از هر ده سؤال یک سؤال از کتاب سه‌سطحی برای محک آموخته‌های دانش‌آموزان برگزیده شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب