انواع تعادل در دفتر برنامه‌ریزی

برای مثال یکی از مهم‌ترین اصل‌ها در نوشتن دفتر برنامه‌ریزی رعایت تعادل بین ساعت‌های مطالعه است. تعادل در دفتر برنامه‌ریزی به 3 نوع تقسیم می‌شود.

انواع تعادل در دفتر برنامه‌ریزی

هر دانش‌آموز بعد از تهیه‌ی دفتر برنامه‌ریزی با یک برنامه‌ریزی مناسب برای یک هفته‌ی اول مطالعه‌ی خود از ابتدای هفته آغاز می‌کند؛ اما لازم است با توجه به بخش‌های مختلف در دفتر برنامه‌ریزی هر دانش‌آموز برای تکمیل هر قسمت یک برنامه‌ی خاص داشته باشد. مثلاً اولین ستون در دفتر برنامه‌ریزی مختص به پیش‌بینی زمان مطالعاتی هر درس در طول هفته است که این ستون در ابتدای هفته، قبل از آغاز کار مطالعه توسط دانش‌آموز تکمیل خواهد شد و در ستون بعدی ساعت مطالعه‌ی واقعی مربوط به هر درس درج می‌شود.

اما این‌که برای هر درس در طول هفته چه مقدار زمان گذاشته شود اهمیت دارد.

برای مثال یکی از مهم‌ترین اصل‌ها در نوشتن دفتر برنامه‌ریزی رعایت تعادل بین ساعت‌های مطالعه است. تعادل در دفتر برنامه‌ریزی به 3 نوع تقسیم می‌شود.

1. تعادل بین درس‌های عمومی و اختصاصی

اکثر دانش‌آموزان با توجه به حجم بالای درس‌های اختصاصی فکر می‌کنند که لازم است بیش‌ترین وقت خود را صرف مطالعه‌ی این درس‌ها کنند؛ در صورتی که ما می‌گوییم رعایت تعادل بین درس‌های عمومی و اختصاصی برای رسیدن به یک تعادل واقعی بین درصد‌های هر بخش ضروری است.

2. تعادل بین مطالعه‌ی کتاب‌های درسی و حل تمرین‌های تشریحی

یکی از مهم‌ترین تعادل‌ها رعایت ساعت مطالعه‌ی کتاب درسی و بعد از آن برای تثبیت آموخته‌هایش به همان میزان حل تمرین تشریحی از انواع کتاب‌های کمک‌آموزشی است.

3. تعادل بین مطالعه‌ی تستی و تشریحی

یکی از اصل‌های تکمیل‌کننده‌ی مطالعه‌، حل تست بعد از مطالعه‌ی تشریحی است؛ زیرا در مرحله‌ی مطالعه‌ی تشریحی دانش‌آموز مبحث را مطالعه کرده، یاد گرفته و از آن تمرین حل کرده و حال زمان استفاده از کتاب‌های آبی برای حل تست است؛ پس ضروری است که بعد از مطالعه‌ی تشریحی حل تست را آغاز کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب