چرا باید دفتر برنامه‌ریزی را پر کنیم؟

وقتی از دفتر برنامه‌ریزی استفاده می‌کنید، هدف نوشتن میزان ساعات مطالعه نیست، بلکه برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت مطالعه و افزایش میزان مطالعه‌ی مفید است.

چرا  باید دفتر برنامه‌ریزی را پر کنیم؟

وقتی از دفتر برنامه‌ریزی استفاده می‌کنید، هدف نوشتن میزان ساعات مطالعه نیست، بلکه برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت مطالعه و افزایش میزان مطالعه‌ی مفید است.

دو دلیل اصلی برای نوشتن دفتر برنامه‌ریزی وجود دارد: افزایش ساعت مطالعه و تعادل در مطالعه

وقتی دانش‌آموزی دفتر برنامه‌ریزی را پر می‌کند در رقابتی که با خودش ایجاد می‌کند، سعی در افزایش ساعت مطالعه خواهد داشت. مثلاً اگر از ساعت مطالعه‌ی روز قبل خود راضی نباشد، با توجه به ‌این‌که این ساعت کم در معرض دیدش قرار دارد، حتماً سعی در جبران آن خواهد کرد. در صورتی که اگر ساعت کم مطالعه جایی یادداشت نشود به مرور به فراموشی سپرده می‌شود و اهمیت خود را از دست خواهد داد.

دلیل دوم برای پر کردن دفتر برنامه‌ریزی، تعادلی است که با پر کردن این دفتر در روند مطالعاتی دانش‌آموز ایجاد می‌شود. با توجه به این‌که اولین عنصر کیفیت، تعادل  است، با پر کردن دفتر برنامه‌ریزی می‌توان به چند نوع تعادل در مطالعه دست یافت. مثلاً تعادل در مطالعه‌ی درس‌های عمومی و اختصاصی، تعادل در مطالعه‌ی درس‌های سال چهارم و پایه و تعادل در مطالعه‌ی تستی و تشریحی.

در دفتر برنامه‌ریزی نقش اصلی به عهده‌ی خود دانش‌آموز است اما می‌توانید با برنامه‌ی مدرسه یا برنامه‌ی راهبردی کانون آن را کامل‌تر کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب