تصاویری از سازه‌های غول پیکر آینده که چاپ می‌شوند

یک شرکت نوپا در لندن با ساخت دستگاهی ترکیبی توانسته سازه هایی استثنایی طراحی کند که نمایی از سازه‌های آینده را در دسترس بشر امروز قرار می‌دهد.

تصاویری از سازه‌های غول پیکر آینده که چاپ می‌شوند

یک شرکت نوپا در لندن با ساخت دستگاهی ترکیبی توانسته سازه هایی استثنایی طراحی کند که نمایی از سازه های آینده را در دسترس بشر امروز قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، Ai Build دستگاه هایی طراحی کرده که با بهره گیری از هوش مصنوعی خارق العاده شان قادر به مشاهده، خلق و حتی پی بردن به اشتباهات خود و برطرف کردن خودکار آنها هستند.

مدیر این شرکت که خود در رشته معماری و طراحی تحصیل کرده هدف از ابداع دستگاه مذکور را پل زدن میان سازه های کوچک و ساختمان های غول پیکر و بزرگ عنوان کرده و افزوده: از یک سو ما توانسته ایم فرایند تولید این نوع سازه ها را کاملا خودکار کنیم و از سوی دیگر به طور کامل از استفاده از نیروی کار انسانی بی نیاز شویم.

تصاویری از سازه‌های غول پیکر آینده که چاپ می‌شوند

وی اظهار امیدواری کرده که با از راه رسیدن این فناوری جدید چاپ سه بعدی، ساخت و برپایی سازه های بزرگ به صورت مقرون به صرفه تر و کم هزینه تری صورت بگیرد.

البته این فناوری هنوز هم نسبتا گران و وقت گیر است و لذا استفاده از آن برای ساخت اشیای سه بعدی کوچک و ساده مناسب است، اما در آینده نه چندان دور شاهد  عرضه چاپگرهای سه بعدی خواهیم بود که برای تولید هواپیما، فضاهای اداری و آثار هنری جذاب به کار خواهند رفت. بدین منظور ابتدا قطعات مختلف این وسایل با چاپگر سه بعدی ساخته شده و به هم متصل می شوند.

تصاویری از سازه‌های غول پیکر آینده که چاپ می‌شوند

شرکت Ai Build  برای سرعت بخشیدن به روند طراحی و تهیه سازه های بزرگ از تفنگ های پخش کننده فوم که بر مبنای فرمان بازوهای رباتیک عمل می کنند، استفاده می کند.

تصاویری از سازه‌های غول پیکر آینده که چاپ می‌شوند

قرار است در آینده سرعت تهیه این نوع سازه ها با استفاده از ربات ها و چاپگرهای پیشرفته تر ارتقا یابد. هزینه تهیه اولین سازه ساخت این شرکت از این طریق ۱۸۵ دلار بوده است. این در حالی است که تهیه سازه مذکور با روش های دیگر مستلزم صرف ۳۱ هزار دلار هزینه است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب