کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 6 پاسخ- 26 مهر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 6 پاسخ- 26 مهر 95

یک سؤال، 6 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


برای پیشرفت بهتر در آغاز سال تحصیلی چه باید بکنم؟

پاسخ 1- اولین گام برای آغاز هر کاری یکی از مهم‌ترین عناصر کلیدی موفقیت است. تلاش بر سر این موضوع که بتوانید درس‌های همان روز را مورد مطالعه قرار دهید و همگام با برنامه‌ی مدرسه بتوانید بر درس‌ها تسلط کافی پیدا کنید می‌تواند در موفقیت شما نقش مهمی ایفا کند.

سیدمحمد حسینی

پاسخ 2- لازمه‌ی پیشرفت، هدف‌گذاری و اجرای صحیح است. در آغاز سال تحصیلی برای داشتن یک سال موفق باید هدف‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت خود را واقع‌بینانه و مبتنی بر پیشرفت مستمر طرح‌ریزی کنید و در اجرا، از فرصت شروع سال تحصیلی از راهکارهایی مثل رعایت تعادل‌های مطالعاتی، مطالعه‌ی درس هر روز در عصر همان روز، بازیابی صحیح مطالعه با سؤالات استاندارد، پیوستگی در آزمون‌ها و تحلیل صحیح آن استفاده کنید. در بهترین نقطه‌ی سال تحصیلی برای داشتن یک شروع عالی قرار دارید.

حسام زینی

پاسخ 3- مشکل اصلی دانش‌آموزان به‌خصوص در سال کنکور آشفتگی است و برای پیشرفت درسی مهم‌ترین کار ایجاد نظم ذهنی و کاهش آشفتگی است. برای این کار 1- با تکیه بر برنامه‌ی راهبردی درس بخوانید. 2- دفتر برنامه‌ریزی را منظم پر کنید. 3- در کلاس‌ها حضور پررنگ و مؤثر داشته باشید. 4- درس هر روز را همان روز بخوانید. 5- حضور در آزمون‌ها را جدی بگیرید و پس از آزمون آن را تحلیل کنید. 6- تمرین کردن را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهید. 7- شاداب و امیدوار درس بخوانید و از افکار مزاحم دوری کنید.

پژمان عبداللهیان

پاسخ 4- برای پیشرفت باید سه موضوع را با یکدیگر مد نظر داشته باشید.

- برنامه

- روش

- کتاب و منبع

برنامه‌ی راهبردی نقشه‌ی راه شما در یک سال تحصیلی است که شما را تا آخرین لحظه تا مقصد هدایت می‌کند. برنامه‌ریزی شخصی نیز باید در قالب همین برنامه‌ی کلی در جهت اجرای درست آن و برقراری هماهنگی میان برنامه‌ی مدرسه و برنامه‌ی راهبردی باشد. دانش‌آموز باید روش‌های یادگیری خود را بشناسد و آن‌ها را بهبود دهد. هم‌چنین روش‌های خوب دیگران را ببیند و ارزیابی کند و از بهترین کارهای آن‌ها استفاده کند. روش برنامه‌ریزی درست شامل هدف‌گذاری، بازیابی، مدیریت زمان، آزمون دادن، مرور و... است.

کتاب‌هایی را انتخاب کنید که باعث پیشرفت درسی شما می‌شود. ویژگی‌های کتاب خوب را بشناسید و منابع کسب دانش خود را مدیریت کنید.

مازیار شیروانی‌مقدم

پاسخ 5- با برنامه هماهنگ باش. از تجربیات سال قبل و تابستان برای برنامه‌ریزی و مطالعه‌ی بهتر استفاده کن. در انتخاب منابع درسی (کتاب، سی‌دی و...) دقت کن. بدون هیچ وقفه‌ای مطالعه را شروع کن.

حسن ایزدی

پاسخ 6- خواندن درس هر روز در همان روز را در اولویت کار خود قرار دهید و درس‌ها را قبل از درس دادن دبیرتان، پیش‌خوانی کنید و سؤال‌هایی را مطرح کنید. این کار باعث می‌شود با ذهن آماده‌تری در کلاس درس حاضر شوید. به اندازه‌ی لازم تمرین تشریحی حل کنید. برای این‌که ساعت مطالعه‌‌تان زیاد شود و به تعادل‌های مطالعاتی برسید حتماً دفتر برنامه‌ریزی خود را با دقت تکمیل کنید.

فرناز طالبی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب