کوچکی ما در جهان؛احتمال وجود 2 تریلیون کهکشان در عالم

چقدر کهکشان در عالم وجود دارد؟ پیش از این دانشمندان تصور می‌کردند که حدود 100 تا 200 میلیارد کهکشان در محدوده قابل مشاهده ما از جهان وجود دارد. اما بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که .....

کوچکی ما در جهان؛احتمال وجود 2 تریلیون کهکشان در عالم

چقدر کهکشان در عالم وجود دارد؟ پیش از این دانشمندان تصور می‌کردند که حدود 100 تا 200 میلیارد کهکشان در محدوده قابل مشاهده ما از جهان وجود دارد. اما بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که این رقم احتمالا 10 برابر بیشتر است و احتمالا 2 تریلیون کهکشان در جهان وجود دارد.

کوچکی ما در جهان؛احتمال وجود 2 تریلیون کهکشان در عالم

بر اساس تحقیقات جدید 90 درصد این کهکشان‌ها اما آن قدر محور هستند که بهترین تلسکوپ‌های ساخت بشر هم قادر به رصد آنها نیستند.  تیمی از محققان دانشگاه ناتینگهام با استفاده از داده‌های موجود در تلاش برای یک نقشه سه بعدی از جهان بوده‌اند.  هر چه تلسکوپ به دورتر خیره شود، در واقع به زمان دورتری می‌نگرد. نوری  که به تلسکوپ می‌رسد  مسافت‌های بسیار طولانی راطی کرده است. مدل ریاضی این تیم نشان می‌دهد برای اینکه عالم به این شکل رفتار کند، باید بیش از یک تریلیون کهکشان در آن وجود داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود تلسکوپ فضایی جیمز وب که سال 2018 پرتاب می‌شود و قدرتمندترین تلسکوپ جهان خواهد بود بتواند کهکشان‌های قبال مشاهده و رصد برای انسان را تنها 2 برابر کند!

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب