آسگاردیا؛ کشور فضایی که می‌توانید شهروند آن شوید

به گفته ایگور اشوربیلی، بنیا‌نگذار پروژه آسگاردیا، این پروژه یک پروژه علمی و انسان‌دوستانه چندملیتی است که هدف آن زندگی صلح‌آمیز در فضاست.

آسگاردیا؛ کشور فضایی که می‌توانید شهروند آن شوید

یک دانشمند روس به تازگی وعده داده است که کشوری را با نام «آسگاردیا» در فضا خواهد ساخت که در آینده میزبان 150 میلیون شهروند زمینی خواهد بود. کسانی که دوست دارند با زندگی زمین وداع کنند و در فضا زندگی کنند، می‌توانند برای زندگی در این کشور فضایی ثبت‌نام کنند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از Space، گسترش اکتشافات فضایی و تصاویر شگفت‌انگیزی که تلسکوپ‌های فضایی پیش چشم انسان‌ها نهادند، رویای زندگی در سیارات دیگر در فضای بیکران را تحقق‌پذیر کرده است و حالا ایده ایجاد کشوری در فضا دیگر فقط محدود به دنیای داستان‌های علمی و تخیلی نیست و مدت‌هاست در ذهن بسیاری از دانشمندان فضا هم جوانه زده است.

پروژه «آسگاردیا» (Asgardia) که حالا ثبت‌نام برای پذیرش شهروندان را آغاز کرده است، می‌خواهد نقطه آغاز ایجاد کشوری در فضا باشد. مبتکر این پروژه یک تاجر و دانشمند روس است که هفته گذشته در کنفرانسی خبری در پاریس اعلام کرد اولین ماهواره خود را در سال ۲۰۱۷ به فضا خواهد فرستاد. آسگاردیا قصد دارد میزبان ۱۵۰ میلیون شهروند باشد تا نخستین «ملت فضایی» را بسازد.

به گفته ایگور اشوربیلی، بنیا‌نگذار پروژه آسگاردیا، این پروژه یک پروژه علمی و انسان‌دوستانه چندملیتی است که هدف آن زندگی صلح‌آمیز در فضاست.

او می‌گوید آسگاردیا می‌خواهد از انتقال درگیری‌ها و تنش‌های زمینی به فضا جلوگیری کند و کشوری بی‌مرز، بی‌مذهب و عاری از محدودیت‌های دولتی بسازد.

آسگاردیا؛ کشور فضایی که می‌توانید شهروند آن شوید

تصویر یک ماهواره پیشرو که سایت پروژه آسگاردیا طراحی کرده است. این ماهواره قرار است در آینده در مدار زمین قرار بگیرد و کشور فضایی برای 150 میلیون شهروند باشد

این پروژه بیش از ۱۰ هزار کارمند در ۳۰ کمپانی گوناگون فعال در حوزه علم، تکنولوژی و علوم اجتماعی در سراسر جهان دارد.

ایگور آشوربیلی می‌گوید که مذاکرات با سازمان ملل را هم آغاز کرده است تا آسگاردیا به عنوان یک کشور و ملت به رسمیت شناخته شود. فرآیند شهروند شدن در آسگاردیا مشابه فرآیندهای شهروندی در کره زمین خواهد بود، با این تفاوت که درهای این کشور فضایی به روی همه باز است. با این حال، اگر می‌خواهید آسگاردیایی شوید، باید اهل کشوری باشید که اجازه چندتابعیتی بودن را به شهروندانش می‌دهد.

او می‌گوید: «آمار نشان می‌دهد دو درصد از جمعیت هر کشوری نیروهای خلاق، سازنده و پیش‌روی جامعه‌اند و ما امیدواریم دو درصد از جمعیت ۷/۵ میلیارد نفری کره زمین، همان ۱۵۰ میلیون نفری باشند که به جمع آسگاردیایی‌ها می‌پیوندند».

در وب‌سایت رسمی این پروژه آمده است: «تکامل مدرن و پیشرفت‌های روشنفکرانه زمانی به خدمت بشر در‌می‌آید که تصمیم‌ها بر اساس کشفیات علوم گرفته شوند. آنچه امروز برای ما غیرقابل‌تصور است، برای فرزندان و نوه‌های ما جزیی از زندگی عادی خواهد بود. آسگاردیا به دانشمندان سراسر جهان نشان خواهد داد که پژوهش خصوصی و نامحدود ممکن است».

تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار نفر برای زندگی در آسگاردیا ثبت‌نام کرده‌اند و آن ‌طور که اشوربیلی گفته 100 هزار نفر اولی که ثبت‌نام کرده‌اند از حقوق ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. اگر می‌خواهید به جمع نخستین ملت فضایی تاریخ بپیوندید، می‌توانید به وب‌سایت رسمی این پروژه مراجعه کنید و با وارد کردن نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل‌تان، آسگاردیایی شوید:

http://asgardia.space/

آسگاردیا برای طراحی پرچم و سرود ملی این کشور رقابتی هم راه‌اندازی کرده است و از مردم خواسته که در این طرح مشارکت کنند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب