کیبورد جادویی اپل با کلیدهایی مجهز به نمایشگر E-ink

با عرضه پرچم داران جدید اپل، یعنی گوشی‌های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس به بازار، حالا همه منتظر محصول بعدی این شرکت هستند که شاید به زودی اطلاعات بیشتری از آن درز شود.مک بوک پرو جدید.با عرضه پرچم داران جدید اپل، یعنی گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس به بازار، حالا همه منتظر محصول بعدی این شرکت هستند که شاید به زودی اطلاعات بیشتری از آن درز شود.مک بوک پرو جدید. 

تا به امروز، اطلاعات زیادی از مک بوک پرو بعدی در دست نیست، تنها گفته شده که اپل در حال کار بر روی مدلی سبک تر و قدرتمندتر از مک بوک پرو است که قرار است از نوار لمسی OLED برخوردار باشد که در واقع کارکردی مشابه با دکمه های function در بالای کیبورد دارد. قطعاً این تکنولوژی برای لپ تاپ ها عالی است، اما چطور یک نفر می تواند آن را در دسکتاپ مورد استفاده قرار دهد؟

بر اساس گزارشی که در سایت Reddit منتشر شده، شخصی با نام Foxconninsider مدعی است که در جریان کنفرانس Foxconn که در دانشگاه Tsinghua در چین برگزار شده، ظاهراً کیبوردی مربوط به شرکت اپل به نمایش در آمده که کلیدهای های آن دارای نمایشگری مجهز به جوهر الکترونیکی یا همان e-ink هستند. البته گفته می شود که این یک نسخه اولیه و آزمایشی از کیبورد اپل است که شاید هرگز تبدیل به یک محصول نهایی نشود.

در حقیقت، این صفحه کلید توسط شرکتی موسوم به Sonder طراحی شده است که ظاهراً اپل قصد دارد برای دستیابی به این تکنولوژی، آن را به خدمت بگیرد.جوهر الکترونیکی موجود در این کیبورد می تواند کار را برای کاربران بسیار ساده کند و قابلیت های زیادی را به آن ها ارایه دهد، از جمله امکان تغییر حالات مختلف و استفاده از میانبرها برای برخی از اپلیکیشن ها همچون فتوشاپ و تعویض زبان صفحه کلید تنها با یک دکمه.


منبع :