Data Saver آخرین نسخه کروم اندروید بهبود یافته است

این روزها میزان مصرف دیتا کم و بیش به کیفیت محتوای صوتی و تصویری اینترنتی بستگی دارد و این یعنی فردی که یک ویدیوی فول اچ دی را پخش می‌کند، قطعاً به میزان دیتای بیشتری احتیاج پیدا خواهد داشت.

این روزها میزان مصرف دیتا کم و بیش به کیفیت محتوای صوتی و تصویری اینترنتی بستگی دارد و این یعنی فردی که یک ویدیوی فول اچ دی را پخش می کند، قطعاً به میزان دیتای بیشتری احتیاج پیدا خواهد داشت. اما یک خبر خوشحال کننده برای کاربران مرورگر کروم در راه است چرا که گوگل قصد دارد به زودی این اپلیکیشن اندرویدی را بروزرسانی کند و قابلیت هایی برای ذخیره دیتای موبایل به آن اضافه کند.

گوگل در آخرین نسخه مرورگر کروم برای اندروید، قابلیت های جدید زیادی را رایه کرده است که یکی از آنها نسخه بهبود یافته Data Saver است و این قابلیت در واقع تصاویر و مطالب را فشرده می کند. به گفته گوگل این فشرده سازی تا 60 درصد دیتای کاربران را به هنگام جستجو در وب ذخیره می کند. همچنین گوگل این تکنولوژی را روی ویدیوها نیز پیاده سازی کرده اند که می تواند 67 درصد دیتای کاربران را در هنگام تماشای فایل های MP4 ذخیره سازی کند.

قابلیت جذاب دیگری که در همین راستا به نسخه جدید کروم اضافه شده، قابلیت دانلود صفحات، موزیک، تصاویر و یا ویدیوهاست. اگر مقالات یا ویدیوهایی وجود داشته باشد که شما مایل باشید در روز دیگری به تماشای آنها بنشینید، میتوانید آنها را دانلود و یا ذخیره کنید که در زمان دیگری هم به آنها دسترسی داشته باشید. بهترین بخش این قابلیت، دسترسی به فایل ها به صورت آفلاین است بنابراین اگر در پرواز به سر می بردید یا در موقعیتی بودید که به اینترنت دسترسی نداشتید هم می توانید به محتوای ذخیره شده خود دسترسی پیدا کنید.

متاسفانه این قابلیت ها تنها بر روی نسخه اندرویدی مرورگر کروم اجرایی شده است. البته احتمال اینکه در آینده نسخه iOS هم به چنین قابلیت های مشابهی مجهز شود وجود دارد اما در حال حاضر باید منتظر عرضه آخرین نسخه کروم اندرویدی باشید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب