تلویزیون نامرئی هم از راه رسید

با تلوزیون‌های جدید نامرئی کمپانی پاناسونیک هیجان تازه‌ای در این بازار شکل گرفته است.

تلویزیون نامرئی هم از راه رسید

با تلوزیون‌های جدید نامرئی کمپانی پاناسونیک هیجان تازه‌ای در این بازار شکل گرفته است.از زمان از راه رسیدن تلویزیون‌های تخت، باریک و عریض کمتر نوآوری در این عرصه برای هیجان‌زده کردن خریداران باقی مانده است، اما ساخت تلویزیون نامرئی با نمایشگر شیشه‌ای می‌تواند محاسبات قبلی در این عرصه را تغییر دهد.

این تلویزیون نامرئی را می‌توان مانند شیشه عادی در هر بخش از خانه و حتی به عنوان دکور وابزار تزیین نصب کرد و صرفا در زمان پخش برنامه‌های تلویزیونی از نمایشگر آن برای مشاهده برنامه‌های مختلف بهره برد.شرکت پاناسونیک نمونه اولیه این تلویزیون را تولید کرده و آن را در نمایشگاه الکترونیک CEATEC ژاپن در معرض دید علاقمندان قرار داده است. این تلویزیون در زمان روشن شدن مانند تلویزیون عادی و بعد از خاموش شدن مانند یک شیشه کاملا شفاف است.

پاناسونیک این محصول را آینده نمایشگرهای دنیا دانسته است. نمایشگر یادشده از یک شبکه توری مانند که در داخل شیشه‌ای خاص قرار گرفته ساخته شده است. البته این شرکت توضیحات بیشتری در این زمینه نداده است.حرکت دادن کشویی این نمایشگر بر روی سطوح مختلف و جابه‌جا نمودن آن نیز بدون مشکل ممکن است. در این نمایشگر از تازه‌ترین فناوری OLED برای روشن شدن خودکار هر پیکسل از درون (به جای روشن شدن آن از پشت) استفاده شده است.

به طور سنتی در پنل‌های OLED از یک لایه نازک پلاستیک بین دو الکترود در بالای یک باریکه شیشه‌ای استفاده می‌شود. به همین علت وقتی سیگنال الکتریکی محو می‌شود، این باریکه قابل دید نخواهد بود. مصرف کم برق مزیت دیگر این نوع تلویزیون‌ها خواهد بود. هنوز قیمت تمام‌شده و زمان عرضه عمومی این محصول اعلام نشده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب