اعزام ورزشکار شهرکردی به مسابقات پاورلیفتینگ بین قاره ای

صادق صالحی ' ورزشکار چهارمحال و بختیاری برای شرکت در مسابقات پاورلیفتینگ بین قاره ای آفریقای جنوبی عازم قاره آفریقا شد.رئیس کمیته پاورلیفتینگ هیات بدنسازی چهارمحال و بختیاری گفت: رقابت های بین قاره ای آفریقای جنوبی در اواخر ماه اکتبر از بیست و هفتم مهرماه تا سوم آبانماه در ژوهانسبورگ برگزار می شود.

صادق صالحی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: از جمهوری اسلامی ایران نیز چهار شرکت کننده در این رقابت ها حضور دارند که یکی از این شرکت کنندگان از چهارمحال و بختیاری است. 

به گفته وی، این مسابقات را فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ (IPF) برگزار می کنند و منتخبان هر پنج قرار در این دوره از رقابت های حضور خواهند یافت.

وی گفت: این رقابت ها در چهار رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار می شود و صادق صالحی از چهارمحال و بختیاری در دسته 83کیلوگرم در این رقابت ها شرکت می کند.

به گفته وی، در رده سنی نوجوانان نیز علی رضا رضایی در دسته مثبت 120کیلوگرم و سید کاظم رضوی در دسته 94کیلوگرم پیشکسوتان رقابت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، صادق صالحی رکوردار آسیایی این رشته در مسابقات 2009هندوستان،2011ژاپن و 2014امارات است.

رشته پاورلیفتینگ یک ورزش قدرتی است که در آن ورزشکار با لیفت 

وزنه ها تا بالای زانو برای خود رکورد ثبت می کند و این رشته دارای سه ماده اسکات، پرسه سینه و ددلیف یا لیفتینگ بدون اسباب است.

منبع :