نکاتی مهم درباره تربیت کودک که هر مادری باید بداند!

وقتی تصمیم می‌گیرید مهارتی را به بچه‌ها آموزش دهید، به نوعی در کنار آن مسئولیت‌پذیری را هم به آنها می‌آموزید

نکاتی مهم درباره تربیت کودک که هر مادری باید بداند!

وقتی تصمیم می‌گیرید مهارتی را به بچه‌ها آموزش دهید، به نوعی در کنار آن مسئولیت‌پذیری را هم به آنها می‌آموزید. حال اگر فرزند شما مهارتی را که آموخته است به درستی انجام نمی‌دهد، بهتر است قبل از آموزش به او یادآوری کنید در صورت عدم پیروی از قوانین تنبیه خواهد شد. احترام گذاشتن به دیگران هم یکی از این مهارت‌هاست. معمولا نوجوانان زمانی می‌توانند زندگی بهتری را در آینده تجربه کنند که در این سنین قوانین زندگی را بیاموزند و درک کنند. یکی از نکات حائز اهمیت این است که فرزندان بدانند، احترام نگذاشتن به دیگران تبعات بسیاری دارد، حال آنکه لازم است، آنها با عواقب کار‌هایشان آشنا شوند حتی اگر احساس می‌کنند که غیرمنصفانه است. اگر می‌خواهید فرزندتان احترام گذاشتن را بیاموزد باید در جزئی‌ترین رفتار‌هایتان آن را نشان دهید. فرزند شما ریزبین‌‌تر از آن است که شما فکر می‌کنید. یادتان باشد بچه‌های امروز متفاوت هستند. آنها علاقه‌ای به گوش کردن نصیحت‌های طولانی‌مدت ندارند. به نوعی می‌توان گفت آنها فرزندان عصر سرعت هستند.

اعتماد کنید

شما باید با رفتار‌تان به فرزندان اعتماد کردن را یاد بدهید. برچسب دروغگویی به فرزندانتان نزنید. در جمع دوستانه و خانوادگی به صحبت‌های آنها گوش دهید و دیگران را هم به گوش دادن ترغیب کنید. به فرزندانتان بیاموزید که نباید از اعتماد شما سوءاستفاده کنند. اگر شما به آنها و خواسته‌هایشان احترام بگذارید به آنها می‌آموزید که به خواسته‌های شما احترام بگذارند و از اعتماد شما سوءاستفاده نکنند. آنها باید یاد بگیرند چیزهایی که به دست آورده‌اند به راحتی از بین نبرند. فرزندان به مرور می‌آموزند، اعتماد و احترام ارزشمند‌ترین وجه زندگی است که نباید از دست دهند. این موضوع به فرزندان شما یاد می‌دهد که احترام و اعتماد قیمتی‌ترین ارزشی است که اگر هر انسانی آن را داشته باشد در میان مردم برنده محسوب می‌شود.

کوتاه سخن بگوییم

یادتان باشد بچه‌های امروز متفاوت هستند. آنها علاقه‌ای به گوش‌کردن نصحیت‌های طولانی مدت ندارند. به نوعی می‌توان گفت آنها فرزندان عصر سرعت هستند. آنها منتظر ردیف شدن قطار کلمات نیستند بلکه اگر به آنها کوچک‌ترین مسائل را در کمترین زمان و عملی و غیر مستقیم بیاموزیم تاثیر‌گذاری‌اش بیشتر است. در بسیاری موارد اشاره به ارزش‌های اجتماعی در یک داستان کوتاه آنها را تحت تاثیر قرار دهد. اگر شما به آنها و خواسته‌هایشان احترام بگذارید به آنها می‌آموزید که به خواسته‌های شما احترام بگذارند و از اعتماد شما سوءاستفاده نکنند.

ذره‌بینی در دست کودکان

اگر می‌خواهید فرزندتان احترام گذاشتن را بیاموزد باید در جزئی‌ترین رفتار‌هایتان آن را نشان دهید. فرزند شما ریزبین‌تر از آن است که شما فکر می‌کنید. به‌طور مثال ممکن است شما در حال گفت‌وگو با شخصی باشید که در مواردی دیدگاه‌هایتان با یکدیگر هم جهت نباشد. زمانی که شما صبر پیشه می‌کنید و به صحبت فرد مقابل گوش می‌دهید به نوعی احترام گذاشتن را به فرزندتان می‌آموزید. همچنین زمانی که کودکان را مورد تشویق قرار می‌دهید، در فعالیت‌ها رو به جلو حرکت می‌کنند. شما می‌توانید برای قدردانی از رفتار‌هایشان هدیه تهیه کنید و آنها را مورد تحسین قرار دهید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب