کروم به زودی محتوای فلش را بلاک می‌کند

این شرکت اعلام کرد که اکثر وب سایت‌ها هم اکنون از HTML5 استفاده می‌کنند تا بتوانند امنیت بهتر و سرعت بارگذاری بالاتری را ارایه دهند و میزان مصرف انرژی را پایین بیاورند.

کروم به زودی محتوای فلش را بلاک می‌کند

گوگل یک قدم دیگر در راستای منع فعالیت ادوبی فلش و اقدامات سایر شرکت های فعال در زمینه تکنولوژی برداشت و امروز در یک پست وبلاگی از فلش تقدیر کرد و به نقش محوری آن در زمینه هایی مانند گیم، ویدیو و فایل های متحرک در اینترنت اشاره داشت. این شرکت اعلام کرد که اکثر وب سایت ها هم اکنون از HTML5 استفاده می کنند تا بتوانند امنیت بهتر و سرعت بارگذاری بالاتری را ارایه دهند و میزان مصرف انرژی را پایین بیاورند. به همین دلیل گوگل کروم هم قصد دارد فلش را به نفع HTML5 متوقف کند.

بیش از 90 درصد محتواهای فلش در وب در پشت پرده بارگذاری می شوند تا بتوانند از مواردی مثل تجزیه و تحلیل صفحات وب پشتیبانی کنند. این نوع از محتوای فلش است که بارگذاری صفحات وب را کند می کند و مدت زمان آن را افزایش می دهد. گوگل تصمیم گرفته که با کروم 53 محتواهای فلش را به صورت پیش فرض بلاک کند و این تصمیم از ماه آینده اجرایی خواهد شد.

این تغییر مشابه تصمیم سال گذشته گوگل در ماه سپتامبر است که باعث شد در کروم 42 برخی از محتواهای فلش از حالت اتوماتیک خارج شده و درصورت یک بار کلیک اجرا شوند. اکنون به نظر می رسد که ناشران در حال حرکت به سمت HTML5 هستند و این دقیقاً همان کاریست که گوگل در نسخه بعدی کروم انجام داده است.

گوگل همچنین اعلام کرد با شروع ماه دسامبر، کروم 55 به صورت پیش فرض از HTML5 بهره خواهد برد مگر در وب سایت هایی که تنها از فلش پشتیبانی کنند. بنابراین کاربران مجبور خواهد شد در صورت مواجهه با چنین وب سایت هایی، فلش را فعال کند. این تنها تغییری ست که کاربران جدای از مصرف بهینه باتری و بهبود تجربه جستجو در وب احساس خواهند کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب