گوگل و منع دانلود اپلیکیشن‌ها با استفاده از اینترنت سلولار

گوگل در حال تست قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد حین دانلود اپلیکیشن‌های مختلف از پلی استور، در اینترنت خط‌هزینه‌هایشان صرفه جویی کنند.

گوگل و منع دانلود اپلیکیشن‌ها با استفاده از اینترنت سلولار

گوگل در حال تست قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد حین دانلود اپلیکیشن های مختلف از پلی استور، در اینترنت خط‌هزینه‌هایشان صرفه جویی کنند. برای انجام این کار گوگل قابلیت جدیدی را فعال خواهد کرد که مانع از دانلود اپلیکیشن‌ها حین فعال بودن اینترنت خط شده و تنها زمانی که گوشی به شبکه وای فای متصل باشد، امکان دانلود اپلیکیشن‌ها نیز فراهم خواهد بود.

تا پیش از این در صورتی که کاربر قصد داشت یک فایل بسیار حجیم که تمامی حجم ترافیک اینترنت خط او را مصرف می کرد دانلود کند، از سوی گوگل یک پیام هشدار دریافت می‌کرد. اما این قابلیت جدید دو راهکار در اختیار کاربران قرار می‌دهد یکی منتظر ماندن تا زمان اتصال به اینترنت وای فای و سپس دانلود یک اپلیکیشن و یا دانلود کردن آن اپلیکیشن در لحظه و صرف نظر از حجم ترافیک مصرفی.

از آنجایی که گوگل در حال حاضر مشغول تست این قابلیت جدید است، ممکن است برخی کاربر حین دانلود یک اپلیکیشن چنین قابلیتی را روی نمایشگر گوشی خود مشاهده کنند. در صورتی که کاربر بین دو گزینه دانلود فایل در لحظه یا منتظر ماندن برای اتصال به اینترنت وای فای، گزینه دوم را انتخاب کنید، گوشی به صورت خودکار زمانی که به یک شبکه وای فای متصل شود، فرآیند دانلود را آغاز خواهد کرد و نیازی برای فشردن دکمه‌ای خاص برای شروع دانلود نخواهد بود.

به گفته آن دسته از کاربرانی که این قابلیت را تست کرده‌اند، در حال حاضر کمی باگ وجود دارد اما بدون شک گوگل تا زمان عرضه عمومی این ویژگی جدید نهایت تلاش خود را به کار خواهد بست تا تمامی مشکلات را برطرف کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب