طرح ویژه‌ی مایکروسافت برای تامین انرژی تا سال 2018

شرکت‌های فناوری باید به منظور تامین نیازهای خود در راستای بهبود فناوری محاسبات ابری، به صورت پیوسته در حال ساخت دیتا سنترهای بیشتر و بیشتر در سراسر جهان باشند.

شرکت های فناوری باید به منظور تامین نیازهای خود در راستای بهبود فناوری محاسبات ابری، به صورت پیوسته در حال ساخت دیتا سنترهای بیشتر و بیشتر در سراسر جهان باشند. از سوی دیگر دیتا سنترها یکی از پرمصرف‌ترین دستگاه‌ها روی کره زمین هستند. به همین دلیل شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت و اپل وعده داده‌اند تا برای تامین انرژی مورد نیاز تجهیزات خود از انرژی تجدیدپذیر استفاده خواهند کرد. اکنون مایکروسافت دوباره به این موضوع اشاره کرده است که قصد دارد تا سال 2018 میلادی، 50 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منابع انرژی تجدیدپذیر تامین کند.

مایکروسافت وعده داده است که نحوه مصرف انرژی در تمامی پایگاه‌های داده و هم چنین کل کسب و کار خود را تغییر خواهد داد. این شرکت امیدوار است که بتواند تا سال 2018 حدود 50 درصد از نیازمندی‌های خود را از انرژی تجدیدپذیر تامین کند و تا پایان دهه میلادی فعلی، این رقم را به 60 درصد افزایش دهد. مایکروسافت قصد دارد نقش منابع انرژی تجدیدپذیر را در نحوه مصرف انرژی در سال‌های آتی متحول کند.

در حال حاضر از کل منابع انرژی مورد استفاده، 44 درصد را منابع تجدیدپذیر و 56 درصد باقی مانده را منابع سنتی و مرسوم تشکیل می‌دهند. مایکروسافت هم چنین وعده داده که در زمینه انرژی‌های مصرفی خود در سراسر کشورهای جهان کاملا شفاف و واضح عمل خواهد کرد، این شرکت هم چنین به ارایه گزارش‌های مختلف درباره انرژی مصرفی و اثرات پروژه کربن خود ادامه خواهد داد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب