شیائومی و تولید دوچرخه تاشوی الکتریکی Mi QiCYCLE

شیائومی دوچرخه تاشوی الکتریکی خود را که به قابلیت‌های هوشمند متعددی مجهز است رسما معرفی کرد شیائومی دوچرخه تاشوی الکتریکی خود را که به قابلیت های هوشمند متعددی مجهز است رسما معرفی کرد.

نخست اینکه Mi QiCYCLE الکتریکی است، به این معنی که دوچرخه سواران در هنگام پدال زدن به نیروی کمکی نیز دسترسی دارند، برخلاف دوچرخه های معمول که 100 درصد به نیرویی که دوچرخه سوار به آنها وارد می کند وابسته اند. این دوچرخه از یک موتور پر سرعت 250 واتی برخوردار است. البته شیائومی در خصوص حداکثر سرعت این دوچرخه حرفی نزده است.

دوچرخه شیائومی از باتری لیتیوم- یونی ساخت کمپانی پاناسونیک بهره مند است که با هر بار شارژ می تواند مسافتی معادل 45 کیلومتر را بپیماید. یک هاب سه سرعته Shimano Nexus، اپلیکیشن مربوطه برای اسمارت فون و روش اندازه گیری IDbike Torque که می تواند گشتاور را اندازه گیری کند نیز با این دوچرخه همراهند.
Mi QiCYCLE تاشو است و 14.5 کیلوگرم وزن دارد. گفته می شود این دوچرخه قادر به ثبت مواردی همچون سرعت، مسافت پیموده شده، نیرو و کالری مصرفی نیز می باشد. این محصول نوید پیشرفت های بزرگ تر را برای کمپانی به همراه دارد که فقط به عنوان تولیدکننده اسمارت فون شناخته شده بود.

منبع :