تاثیر فراخوان نوت 7 بر سایر پروژه‌های سامسونگ

پس از ماجراهایی که برای گلکسی نوت 7 رخ داد، اعتماد تنها چیزی نبود که سامسونگ از دست داد.

تاثیر فراخوان نوت 7 بر سایر پروژه‌های سامسونگ

پس از ماجراهایی که برای گلکسی نوت 7 رخ داد، اعتماد تنها چیزی نبود که سامسونگ از دست داد. با اعلام توقف تولید نوت 7 و همچنین اعلام فراخوان دوم، سامسونگ بی شک باید در انتظار شکست های مالی نیز باشد. آخرین اخبار از این حکایت دارد که این ماجرا 17 میلیارد دلار ضرر و زیان برای سامسونگ به همراه خواهد داشت.

اما به نظر می رسد مشکلات برای سامسونگ به اینجا ختم نمی شود. بر اساس گزارشی که در Business Korea به چاپ رسیده، با توجه به مبالغی که سامسونگ باید برای فراخوان مرحله دوم صرف کند و همچنین مبلغی که تحت عنوان هزینه فرصت از دست رفته بر این کمپانی تحمیل خواهد شد، انتظار می رود که سایر پروژه های تحقیق و توسعه سامسونگ نیز به دلیل کمبود بودجه و نقدینگی تحت تاثیر قرار گیرند.
البته منظور این نیست که سامسونگ ورشکست شده است، بلکه بودجه ای که قرار بود از فروش نوت 7 به دست آید دیگر در دسترس نیست و در نتیجه پشتوانه مالی در نظر گرفته شده برای سایر پروژه ها دیگر در اختیار این کمپانی نیست. سال گذشته سامسونگ مبلغی معادل 14 میلیارد دلار صرف بخش R&D خود کرد که بنابراین می توان متوجه تاثیر ناخوشایند گلکسی نوت 7 دربودجه امسال این کمپانی شد.

در این گزارش آمده است که بنا بر این اتفاقات تعدادی از پروژه های این کمپانی یا با تاخیر دنبال خواهند شد و یا حتی بطور کلی لغو می شوند. البته انتظار میرود سامسونگ راه فراری از این مخمصه پیدا کند، اما این اتفاقات فاصله رقبا را با این غول دنیای فناوری کمتر خواهد کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب