شازم مخصوص گیاهان در راه است

زمانی که در محیط‌های مختلفی برای مثال تاکسی یا کافی شاپ حضور دارید، ممکن است از موسیقی در حال پخش خوشتان بیاید اما نام آهنگ یا خواننده آن را ندانید.

شازم مخصوص گیاهان در راه است

زمانی که در محیط‌های مختلفی برای مثال تاکسی یا کافی شاپ حضور دارید، ممکن است از موسیقی در حال پخش خوشتان بیاید اما نام آهنگ یا خواننده آن را ندانید. در این شرایط به راحتی می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند Shazam یا SoundHound استفاده کرده و مشخصات آهنگ در حال پخش را پیدا کنید. این قابلیت با حوزه موسیقی سازگاری خوبی دارد، اما اگر چنین مشکلی در رابطه با طبیعت برای شما پیش بیاید، چه کار خواهید کرد. قطعا همه ما گل هایی مانند رز، آفتاب گردن یا شکوفه‌های گیلاس را می‌شناسیم، اما اگر نوبت به گیاهان ناشناخته‌تر برسید، چطور؟

اگر به گل و گیاه علاقه داشته باشید، حتما برایتان پیش آمده است که در محیط‌های مختلف، با یک گیاه عجیب و کمتر شناخته شده برخورد کرده و مجذوب زیبایی‌های این گیاه شده باشید. اما با توجه به اینکه نام گیاه را نمی‌دانید، قادر به شناسایی و جستجو درباره مشخصات آن نخواهید بود.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز علاقه خاصی به گیاهان دارد زیرا این شرکت به تازگی در وبلاگ خود از همکاری با گیاه شناسان چینی در یک "پروژه شناسایی گل" خبر داده است. پروژه‌ای که محصول نهایی آنها "شازم" برای گل‌ها خواهد بود.

مایکروسافت با گیاه شناسان موسسه Institute of Botany, Chinese Academy of Sciences همکاری کرده است تا این سیستم را ایجاد کند، سیستمی که Smart Flower Recognition System نام خواهد داشت. شیوه کار این سیستم مبتنی بر فناوری تشخیص چهره شرکت مایکروسافت است، با اضافه کردن تصویر 2.6 میلیون گل به این سیستم که توسط موسسه IBCAS نگهداری می‌شود، کارشناسان می‌توانند یک شبکه عصبی 20 لایه و پیچیده را تشکیل دهند که می‌تواند گل‌ها را شناسایی کند. 

اپلیکیشن تشخیص گل مایکروسافت هنوز طراحی نشده است اما پس از عرضه این موتور تشخیص گل می‌تواند هم برای کارشناسان گیاه شناسی و هم برای مردم عادی علاقه مند به گل و گیاه کاربردی باشد.


شازم مخصوص گیاهان در راه است


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب