مایکروسافت سرفیس احتمالا دارای اسکنر اثر انگشت خواهد بود

به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت قصد دارد خط تولید گوشی‌های هوشمند لومیا را متوقف کرده و در عوض گوشی‌های هوشمندی با برند اختصاصی سرفیس را تولید کند.

مایکروسافت سرفیس احتمالا دارای اسکنر اثر انگشت خواهد بود

به نظر می رسد که شرکت مایکروسافت قصد دارد خط تولید گوشی‌های هوشمند لومیا را متوقف کرده و در عوض گوشی‌های هوشمندی با برند اختصاصی سرفیس را تولید کند. مدت زمان زیادی است که درباره این تصمیم مایکروسافت شایعات مختلفی منتشر می‌شود و اگرچه این شرکت هنوز به صورت رسمی خبر تولید سری اسمارت فون‌های جدید سرفیس فون را تایید نکرده است، اکنون یک پتنت جدید از وجود قابلیتی منحصر به فرد مربوط به اسکنر اثر انگشت این گوشی هوشمند خبر می‌دهد.

مطابق با پتنتی که به تازگی توسط مایکروسافت منتشر شده است، این شرکت قصد دارد اسکنر اثر انگشت را در نمایشگر گوشی جدید خود تعبیه کند. قرار دادن اسکنر اثر انگشت روی صفحه نمایش سرفیس فون به مایکروسافت امکان خواهد داد تا فضای کمتری را به این اسکنر اختصاص دهد و درنتیجه بتواند گوشی‌هایی باریک‌تر تولید کند.

به منظور پیاده سازی این طرح، از ساختاری به نام موج بر یا هدایتگر موج در بخش پایینی شیشه همراه با یک فیلتر استفاده می‌شود. به این ترتیب یک سنسور در پهلوی نمایشگر می‌تواند انگشت کاربر که روی نمایشگر قرار گرفته است را شناسایی کند.

نور این موج بر می‌تواند با استفاده از یک کابل فیبر نوری انتقال داده شود که فرآیند پیاده سازی اسکنر اثر انگشت روی نمایشگر گوشی را تکمیل خواهد کرد و هم چنین امکان انعطاف پذیری بیشتر در طراحی گوشی را فراهم خواهد کرد. مطابق با این پتنت این فناوری جدید در کنار نمایشگرهای امولد و ال ای دی قابل استفاده خواهد بود.


مایکروسافت سرفیس احتمالا دارای اسکنر اثر انگشت خواهد بود


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب