اپ استور تا سال 2020 میزبان بیش از 5 میلیون برنامه خواهد بود

فروشگاه اپلیکیشن اپل موسوم به اپ استور تا سال 2020، بیش از 5 میلیون اپلیکیشن را که بخش عمده ای از آن را بازی‌ها تشکیل می‌دهند، میزبانی خواهد کرد.مرکز تحقیقاتی Sensor Tower در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که فروشگاه اپلیکیشن اپل موسوم به اپ استور تا سال 2020، بیش از 5 میلیون اپلیکیشن را که بخش عمده ای از آن را بازی ها تشکیل می دهند، میزبانی خواهد کرد.

چند ماه پیش، کمپانی اپل اعلام کرد که در حال حاضر بیش از 2 میلیون اپلیکیشن در اپ استور برای کاربران عرضه شده و پیش بینی می شود که این تعداد تا پایان سال جاری میلادی، به 2.93 میلیون اپلیکیشن برسد.

حال بر اساس برآوردهای مرکز تحقیقاتی نام برده، تعداد اپلیکیشن های اپ استور تا پایان سال 2017 از مرز 3.60 میلیون عدد عبور خواهد کرد و تا سال 2020 نیز، شاهد حضور 5.06 میلیونی اپلیکیشن ها در این فروشگاه خواهیم بود.

این شرکت تعداد اپلیکیشن هایی را که در ماه می 2016 به این مجموعه اضافه شدند، برابر با 48231 اپلیکیشن اعلام کرد که از این بین، 43 درصد از آن ها مربوط به حوزه گیم بود. بنابراین، پیش بینی می شود که بخش عمده ای از اپ استور سال 2020 را اپلیکیشن های ویژه حوزه گیم تشکیل خواهند داد.

همچنین، اپلیکیشن های آموزشی، پس از اپ های حوزه گیم، بیشترین ورودی را به اپ استور داشتند که با ثبت 2472 اپلیکیشن در ماه می، هم اکنون حدود 5 درصد از این فروشگاه را به خود اختصاص داده اند.

به گفته تحلیلگران، کمپانی اپل می بایست تغییرات گسترده ای را در اپ استور خود ایجاد کند تا بتواند به خوبی به نیازهای کاربران به منظور دسترسی سریع تر و آسان تر به اپلیکیشن ها پاسخ دهد. چرا که ورود به اقیانوسی به 5 میلیون اپلیکیشن، می تواند نه تنها برای کاربران، بلکه برای توسعه دهندگان نیز کمی گیج کننده باشد.


اپ استور تا سال 2020 میزبان بیش از 5 میلیون برنامه خواهد بود


منبع :