فروش بخش تولید باتری سونی به یک کمپانی ژاپنی

کمپانی سونی از تصمیم خود برای فروش بخش تولید باتری دستگاه‌های هوشمند خود به شرکت Murata که در زمینه تولید قطعات فعالیت دارد، خبر داد.

فروش بخش تولید باتری سونی به یک کمپانی ژاپنی

کمپانی سونی از تصمیم خود برای فروش بخش تولید باتری دستگاه های هوشمند خود به شرکت Murata که در زمینه تولید قطعات فعالیت دارد، خبر داد.

در طی سال های اخیر، بخش های مختلف کمپانی سونی نتوانستند همانند کسب و کار کنسول های بازی، موفق عمل کنند و درآمدی قابل قبول و راضی کننده را برای این شرکت ژاپنی به ارمغان بیاورند. بخش هایی همچون تجارت موبایل و باتری که اخیراً روندی نزولی را در درآمدزایی در پیش گرفتند و چیزی جز ضرر و زیان برای این شرکت به دنبال نداشتند. از این رو، کازو هیرای، مدیرعامل سونی، اخیراً اعلام کرد که قصد دارد تا بخش های زیان‌ده را از بدنه این کمپانی جدا کند و به شرکت های دیگر واگذار کند.

وی برای کسب و کار گوشی های هوشمند فرصت یک ساله یعنی تا پایان سال 2016 را تعیین و اعلام کرد که اگر این بخش به روند سوددهی برنگردد، قطعاً واگذار خواهد شد. اما به نظر می رسد که صبر هیرای در خصوص بخش تولید باتری این شرکت به سر آمده و این فرصت چند ماهه را نیز از این کسب و کار دریغ کرده است.

هنوز اطلاعاتی در خصوص جزییات این قرارداد که بر اساس آن تجارت باتری سونی به شرکت Murata فروخته خواهد شد، منتشر نشده و گفته می شود که این سکوت خبری تا ماه اکتبر ادامه داشته باشد.

آن چه که امروز اعلام شد تفاهم نامه غیرالزام آوری بود که میان این دو کمپانی به امضا رسید تا زمینه برای مقدمات و مذاکرات اولیه فراهم شود. ظاهراً موراتا قصد دارد تا کارخانه های تولید باتری سونی در سنگاپور و چین را برای توسعه تجارت انرژی خود تصاحب کند. همچنین، بر اساس این قرارداد تمامی کارمندان و دارایی های مرتبط با این بخش سونی به این شرکت واگذار خواهد شد.

اما با این حال، باتری های آلکالین (قلیایی)، باتری های USB، باتری های سکه ای و برخی دیگر از محصولات این شرکت تحت برند سونی تولید و روانه بازار خواهند شد. گفته می شود که قرارداد در مارس 2017 نهایی خواهد شد.

گفتنی است شرکت سونی برای اولین بار و تقریباً 25 سال پیش، باتری های لیتیوم- یونی را تولید و روانه بازار کرد و اکنون این کمپانی باسابقه به نقطه ای رسیده است که دیگر راهی جز پایان دادن به خط تولید این کسب و کار، پیش روی خود نمی بیند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : پدرام رحمتی