آیفون 4 اپل تا دو هفته دیگر به تاریخ خواهد پیوست

کمپانی اپل قصد دارد تا در تاریخ 31 اکتبر (نهم آبان) به پشتیبانی از گوشی آیفون 4 خود که در سال 2010 معرفی شد، پایان دهد.

کمپانی اپل قصد دارد تا در تاریخ 31 اکتبر (نهم آبان) به پشتیبانی از گوشی آیفون 4 خود که در سال 2010 معرفی شد، پایان دهد.

این گوشی که زمانی به عنوان یکی از محبوب ترین اسمارت فون های موجود در بازار شناخته می شد، بنابر گزارش وب‌سایت Mac Otakara و به زعم کمپانی اپل، منسوخ تلقی خواهد شد و از تاریخ یاد شده دیگر از زیر چتر حمایتی این شرکت بیرون خواهد آمد و خدماتی از قبیل تعمیر و یا تولید قطعات، شامل آن نخواهد شد.

اتخاذ چنین تصمیمی از سوی اپل می تیواند سوال برانگیز باشد چرا که بر اساس قوانین ایالت کالیفرنیا، شرکت اپل می بایست به پشتیبانی از محصولات خود تا 7 سال از زمان رونمایی ادامه دهد و این در حالیست که تاکنون، تنها 5 سال از عمر این اسمارت فون گذشته است.

اما به نظر نمی رسد که کسی از توقف پشتیبانی این گوشی، چندان آزرده خاطر شود چرا که با وجود مدل های جدید و قدرتمندی همچون آیفون 6، آیفون 7 و 7 پلاس، کمتر کسی را می توان یافت که هنوز هم در حال کار با این گوشی باشد.

با این حال، آیفون 4 تنها محصول منسوخ اپل در 31 اکتبر نخواهد بود. در این گزارش آمده است که اپل خط تولید و پشتیبانی از مک بوک ایر 13 اینچی سال 2010، نسل سوم AirPort Stream مدل 2009 و همچنین روتر AirPort Time Capsule را متوقف خواهد کرد.

دارندگان گوشی های آیفون 4 حتماً متوجه شده اند که دیگر نمی توانند نسخه های بروزرسانی بعد از iOS 7.1.2 را دریافت کنند. در خصوص ویژگی های آیفون 4 نیز باید گفت که از ویژگی هایی همچون صفحه نمایش 3.5 اینچی رتینا، پردازنده A4 و حافظه های داخلی 8، 16 و 32 گیگابایتی بهره می برد.

آیفون 4 اپل تا دو هفته دیگر به تاریخ خواهد پیوست


منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب