دوقلوهای به هم چسبیده از هم جدا شدند

یک جفت دوقلوی پسر که با سرهای به هم چسبیده متولد شده بودند، پس از یک جراحی پیچیده 21 ساعته با موفقیت از هم جدا شدند.

دوقلوهای به هم چسبیده از هم جدا شدند

به گزارش ایسنا به نقل از سی.ان.ان، جوردن و آنیاس مک‌دونالد که اکنون 13 ماهه هستند، در بیمارستان کودکان مرکز پزشکی مونته‌فیور در نیویورک تحت این عمل جراحی نادر قرار گرفتند که با خطرات بالایی از جمله مرگ یا آسیب مغزی طولانی‌مدت همراه بود.

عمل جراحی جداسازی حدود 16 ساعت به طول انجامید و پس از آن عمل‌های جراحی متعاقب برای بازسازی جمجمه دوقلوها انجام شد.

جردن اول جدا شد و پنج ساعت بعد،  عمل جراحی بازسازی جمجمه آنیاس نیز به پایان رسید.

این پنجاه و نهمین بار از سال 1952 است که این عمل جراحی صورت می‌گیرد. برای دوقلوها، این عمل جراحی طی چندین مرحله کوتاه‌مدت به سرپرستی دکتر جیمز گودریچ انجام شد که کلا دو روز به طول انجامید.

این دو کودک در سپتامبر 2015 طی عمل سزارین پیش‌بینی نشده متولد شدند و پزشکان بلافاصله دریافتند آن‌ها به شکل عجیبی از سر به هم وصل هستند. همچنین 1.5 تا 2.5 اینچ از قطر بافت مغزی‌ این دوقلوها با هم مشترک بود.

تولد کودکان دوقلو که از سر به هم چسبیده‌اند بسیار نادر و احتمال آن یک به 2.5 میلیون است. حدود 40 درصد این جنین‌ها مرده به دنیا می‌آیند و یک سوم دیگر 24 ساعت پس از تولد می‌میرند. تحقیقات نشان داده که 80 درصد دوقلوها از سر به هم چسبیده اگر تا دو سالگی از هم جدا نشوند، در اثر مشکلات پزشکی می‌میرند.




منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب