ضرورت متناسب سازی محیط دانشگاه‌ها برای نابینایان

دانشجویان روشندل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی خواستار مناسب‌سازی محیط دانشگاه برای نابینایان شدند.

ضرورت متناسب سازی محیط دانشگاه‌ها برای نابینایان

دانشجویان نابینا دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی خواستار مناسب‌سازی محیط دانشگاه برای نابینایان شدند.

به گزارش ایسنا، حبیب ابراهیم‌پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم تجلیل از دانشجویان روشندل این دانشکده با بیان اینکه روز جهانی عصای سفید سال 1964 در آمریکا برای تکریم، تجلیل و توجه به روشندلان نامگذاری شده است، گفت: پیشینه خط بریل نیز به 215 سال گذشته بر می‌گردد که توسط فردی توانمند بنام بریل ابداع شده و از آن زمان توجه ویژه‌ای به این قشر شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ساختار دانشکده برای افراد نابینا طراحی و اجرا نشده است، افزود: احساس می‌شود برای نابینایان عزیز امکانات آموزشی نیز در دانشگاه پیش بینی نشده است.

ابراهیم‌پور خواستار توجه ویژه دانشگاه و اساتید به دانشجویان نابینا شد و تصریح کرد: متاسفانه ما هیچگونه آشنایی با نیازهای دانشجویان نابینا نداریم .لذا از دانشجویان نیز انتظار می‌رود نیازهای خود را مطرح کنند تا در حد وسع دانشگاه شرایط و زمینه آموزش مطلوب را برایشان فراهم و مهیا کنیم.

در ادامه دانشجویان روشندل دانشکده نیز خواستار توجه ویژه مسئولان به مسائل و مشکلات ویژه نابینا در خصوص مناسب‌سازی مختصر محیط دانشگاه، ایجاد کف‌پوش مناسب در سالن دانشکده جهت هدایت و راهنمایی به کلاس‌ها و آسانسور، اختصاص رایانه مخصوص در سایت کامپیوتر دانشکده، دسترسی آسان به سایت دانشگاه و همکاری اساتید در معرفی کتب موجود شدند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از سیامک حیدری، سجاد فداکار، اسماعیل شفیعی و میلاد نصرتی چهار دانشجوی نابینا دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل شد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب