رابطه مصرف زیاد قرص‌های ویتامین با سرطان!

بسیاری از مردم در پاییز شروع به مصرف بی‌رویه و افراطیِ قرص‌های ویتامین با هدف تقویت سیستم ایمنی بدن خود می‌کنند که اقدامی نامناسب است.

رابطه مصرف زیاد قرص‌های ویتامین با سرطان!

بسیاری از مردم در پاییز شروع به مصرف بی‌رویه و افراطیِ قرص‌های ویتامین با هدف تقویت سیستم ایمنی بدن خود می کنند که اقدامی نامناسب است.

به گزارش ایسنا، یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه کلرادوی آمریکا نشان می‌دهد که این روش پیشگیری از بیماری، خود عامل بروز بیماری‌های خطرناک است.
این محققان معتقدند که مصرف بی‌رویه مکمل های ویتامینی خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی - عروقی را افزایش می‌دهد.
به گفته این متخصصان، شکی نیست که مکمل های ویتامینی ممکن است فوایدی برای سلامتی انسان داشته باشند اما مصرف بیش از مقدار توصیه شده روزانه می‌تواند اثر معکوس بر اورگانیسم بدن داشته باشد.
در این تحقیق که بیش از ۱۰ سال به طول انجامیده، محققان با آزمایش روی ۱۰۰۰ داوطلب دریافتند که مصرف ویتامین ها می تواند یک فرد را برای همیشه از سلامتی محروم کنند و به طور خاص، محققان متوجه شده‌اند که افزایش سطح بالایی از بتا کاروتن در بدن، خطر ابتلا به سرطان ریه و بیماری های قلبی عروقی را بر این گروه تا ۲۰ درصد افزایش می‌دهد. همچنین اسید فولیک باعث کاهش پولیپ در روده بزرگ  می‌شود و شخص را در برابر سرطان مستعد می کند.
دانشمندان امریکایی به افراد توصیه می کنند تا به جای مصرف مکمل های ویتامینی به مصرف روزانه میوه و سبزیجات تازه روی بیاورند.
به گزارش راشین تایمز، به عقیده آنها بررسی رفتار غذایی مردم از ۲۰ سال پیش تا کنون نشان می دهد شمار مبتلایان به سرطان با مصرف قرص های ویتامینی رابطه مستقیم دارد زیرا هر چه به گذشته بازمی‌گردیم، آمار مبتلایان به سرطان به ندرت دیده می شود و در مقابل شرکت‌های تجاری کمتری مردم را تشویق به مصرف قرص‌های ویتامن می‌کردند.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب