۷۵ درصد فراورده‌های غذایی، برچسب چراغ راهنمای تغذیه‌ای دارند

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ۷۵ درصد فرآورده‌های غذایی برچسب چراغ راهنمای تغذیه دارند.رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ۷۵ درصد فرآورده‌های غذایی برچسب چراغ راهنمای تغذیه دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر رسول دیناروند در دهمین سالگرد اعطای "نشان ایمنی و سلامت" که با حضور وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در تالار وحدت برگزار شد، افزود: تصور ما این است که بتوانیم در مدت ۱۸ ماه چراغ راهنمای تغذیه را روی بسته بندی‌های غذایی الصاق کنیم.  

وی گفت: ما اسید چرب ترانس را کاهش داده و از ۴۰ درصد در سال‌های گذشته به دو درصد رسانده‌ایم که در سال آینده به یک درصد نیز کاهش خواهد یافت.

دیناروند افزود: یکی از اقداماتی که مورد تقدیر سازمان بهداشت جهانی بوده، آن است که ما توانسته‌ایم ارتباط خوبی را با بخش خصوصی برقرار کنیم و سیاست‌هایی را اتخاذ کرده‌ایم که اجرای آنها در برخی از کشورها سال‌ها به طول می‌انجامد.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در حوزه پیشگیری کارهای بزرگی انجام شده است و آثار آن را در سال‌های آینده خواهیم دید؛ به طوری که در سال ۱۴۰۴ حذف کامل اسید چرب ترانس اتفاق خواهد افتاد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی در ادامه درباره محصولات تراریخته نیز گفت: نگاه ما در حوزه تراریخته احتیاط‌آمیز است و هیچ فراورده تراریخته‌ای وارد ایران نمی‌شود، مگر اینکه در کشور مبداء مصرف شده و تائیدیه بین‌المللی داشته باشد.