فوجیتسو از فناوری جدیدی برای ترجمه همزمان رونمایی کرد

آیا تا به حال تجربه صحبت با شخصی که با زبان شما آشنا نیست را داشته اید؟

فوجیتسو از فناوری جدیدی برای ترجمه همزمان رونمایی کرد

آیا تا به حال تجربه صحبت با شخصی که با زبان شما آشنا نیست را داشته اید؟ در چنین مواقعی، استفاده از اپلیکیشن های موبایل در زمینه ترجمه امری رایج است، اما تایپ کردن تمام صحبت های طرف مقابل کاری طاقت فرسا است و انتظار برای تایپ و دریافت ترجمه هر جمله در نهایت بسیار زمان بر خواهد شد. در چنین شرایطی، احتمالا دو طرف ترجیح می دهند صحبت با یکدیگر را فراموش کنند! با این حال، دنیای فناوری هیچ حد و مرزی را نمی شناسد و با شتاب رو به جلو حرکت می کند. پس عجیب نیست که هر روز راه های آسان تری برای ترجمه معرفی شود.
شرکت ژاپنی فوجیتسو به تازگی از فناوری جدید خود با نام LiveTalk رونمایی کرده است. یکی از قابلیت های جالبی که این فناوری در اختیار کاربرانش می گذارد این است که می تواند ترجمه لحظه ای چند زبان را ارائه کند. به این ترتیب، این فناوری برای مواقعی همچون دیدار با مهمان های خارجی و یا در مدارس و به هنگام تدریس زبانی جدید، یا سخنرانی در جمع هایی که با زبان شما آشنایی ندارند بسیار راهگشا است.

آنطور که از موارد ذکر شده در مراسم رونمایی از این فناوری پیدا است، LiveTalk عملکرد سریع و مناسبی دارد. ترجمه ارائه شده از سوی آن نیز دقیق و صحیح است. در بخشی از این مراسم ،ترجمه لحظه ای بین زبان های انگلیسی و فرانسوی انجام شد و دقت آن تشویق حاضرین را در پی داشت.


البته فوجیتسو نخستین شرکتی نیست که چنین فناوری را ارائه می کند. پیش از این، مایکروسافت نیز ترجمه لحظه ای را در نرم افزار چت ویدیویی اسکایپ ارائه کرده و همچنین گوگل Translate نیز می تواند جمله شما را بشنود و آن را ترجمه کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب