اشتراک باتری دستگاه‌های مختلف با این فناوری جدید

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه نگران تمام شدن عمر باتری گجت‌های هوشمند خود هستند؟

اشتراک باتری دستگاه‌های مختلف با این فناوری جدید

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه نگران تمام شدن عمر باتری گجت های هوشمند خود هستند؟ یک فرد علاقه مند به دستگاه های هوشمند به طور متوسط باید 5 گجت خود از جمله گوشی موبایل، دوربین، ساعت هوشمند، لپ تاپ و ردیاب سلامتی را در طول روز شارژ کند که حفظ کردن باتری تمامی آن ها می تواند کار بسیار سختی باشد. اما به تازگی فناوری برای حل این مشکل معرفی شده است.

بدترین حالت این است که باتری یکی از دستگاه های شما تمام می شود، در حالی که باتری دستگاه دیگر پر است و شما در این فکر فرو می روید که ای کاش راهی وجود داشت تا باتری پر را به طریقی به دستگاهی که در حال خاموش شدن است، منتقل کنید.

اما محققان دانشکده اطلاعات و علوم کامپیوتر دانشگاه ماساچوست در امهرست راه حلی را برای این مشکل پیدا کرده اند و سیستمی را طراحی کرده اند که آن را Bradio (کوتاه شده ی braid of radios) نامیده اند. به کمک این فناوری، دستگاه های کوچک موبایل می توانند از باتری دستگاه های بزرگ تر در اطرافشان بهره مند شوند و قدرت خود را از این طریق تامین کنند.

به گفته یکی از طراحان این سیستم، این روش به نوعی مثل بلوتوث عمل می کند، با این تفاوت که از آن جالب تر و هیجان انگیزتر است. هم چنین این که دستگاه دریافت کننده باید انرژی مصرف کند تا از دستگاه ارسال کننده اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کند – به جای آن که بر عکس این داستان اتفاق بیافتد – چرا که دستگاه دریافت کننده معمولاً باتری بزرگ تری نسبت به دستگاه ارسال کننده دارد.

برای مثال، وقتی یک ردیاب سلامتی قصد ارسال اطلاعات به گوشی شما داشته باشد، کار بیشتر برای تبادل اطلاعات بر عهده گوشی شما خواهد بود و همین باعث می شود باتری دستگاه ردیاب به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یابد.
البته نگاه تیم طراح این سیستم بیشتر به آینده است و آن ها قصد دارند چنین تکنولوژی را در آینده نزدیک برای تولید انبوه و استفاده عموم مهیا کنند.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب