فراخوان پژوهشگاه تربیت‌بدنی برای مشارکت در اجرای یک طرح پژوهشی

واحد بیومکانیک و فناوری ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی ،افراد واجد شرایط را به همکاری دعوت کند.

فراخوان پژوهشگاه تربیت‌بدنی برای مشارکت در اجرای یک طرح پژوهشی

واحد بیومکانیک و فناوری ورزشی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در نظر دارد برای اجرای طرح پژوهشی «آزمایشگاه در کفش- طراحی و ساخت سیستم فردی ارزیابی تعادل و راه رفتن ورزشکاران» افراد واجد شرایط را به همکاری دعوت کند.

به گزارش ایسنا، در راستای عملیاتی کردن شعار «اقتصاد مقاومتی – اقدام و عمل» و همچنین ایجاد فضای کارآفرینی در حوزه پژوهش، پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان یک مرکز تحقیقاتی در حوزه علوم ورزشی در کشور و با داشتن یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های بیومکانیک ورزشی با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه ورسستر ماساچوست آمریکا در نظر دارد طرح پژوهشی «آزمایشگاه در کفش- طراحی و ساخت سیستم فردی ارزیابی تعادل و راه رفتن ورزشکاران» را اجرا کند.

دکتر علی شریف‌نژاد، مدیر گروه بیومکانیک و فناوری ورزشی پژوهشگاه و دکتر مهدی عاقلی عضو هیأت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه تربیت مدرس تهران به عنوان مجریان این طرح، هدف از اجرای این پروژه تحقیقاتی را طراحی و ساخت یک سیستم هوشمند دانستند که توانایی اندازه‌گیری متغیرهای متعدد مرتبط با سینتیک و سینماتیک راه رفتن و همچنین تعادل افراد را دارا است.

شریف‌نژاد اظهار کرد: این سیستم را می‌توان در داخل کفش افراد قرار داد تا اطلاعات مشخصی را در حین گام‌برداری به صورت تله متری و در شرایط واقعی و خارج از محیط آزمایشگاه در اختیار محقق قرار دهد.

وی، کاربردها و مزایای این طرح را  تصحیح الگوی راه رفتن در ورزشکاران و افراد عادی، بررسی تعادل ایستا و پویای ورزشکاران و یا سالمندان در شرایط واقعی، تلفیق رباتیک با زندگی روزمره انسان، فراهم کردن وسیله‌ای پرتابل و میدانی به منظور ارزیابی گیت و تعادل در فعالیت‌های حرفه‌ای ورزشکاران، افزایش کیفیت فعالیت‌های حرفه‌ای ورزشکاران، ارائه اطلاعات دقیق وضعیت راه رفتن و تعادل در سالمندان، ارزیابی دقیق عملکرد بازیکنان از طریق اندازه‌گیری متغیرهای کینماتیک و کینتیکی راه رفتن، بهره‌گیری از سیستم‌های نوین الکترونیکی و مخابراتی در جهت توسعه ورزش و همچنین جلوگیری از خروج ارز از طریق بهره‌گیری از توان تولید داخل کشور عنوان کرد.

وی در مورد ویژگی‌های کمک محقق برای اجرای این طرح اظهار کرد: لازم است افراد به سیستم‌های ثبت حرکت، الکترومیوگرافی، صفحه نیرو، فوت اسکن و مکاترونیک آشنایی کافی داشته و به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند.

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، متقاضیان می‌توانند جهت اعلام همکاری کپی رزومه تحصیلی و تحقیقی، توصیه نامه استاد و کپی مقالات به چاپ رسانده خود را به پست الکترونیکی a.sharifnezhad@ssrc.ac.ir ارسال کنند.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب