افزایش دو برابری ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمند در سال آینده

اگر از دارندگان گوشی‌های هوشمند بپرسید که دوست دارید کدام یک از قسمت‌های گوشی خود را در سال آینده ارتقا دهید، قطعاً پاسخ بخش عمده ای از آن ها، افزایش ظرفیت و یا همان طول عمر باتری خواهد بود.

افزایش دو برابری ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمند در سال آینده

اگر از دارندگان گوشی های هوشمند بپرسید که دوست دارید کدام یک از قسمت های گوشی خود را در سال آینده ارتقا دهید، قطعاً پاسخ بخش عمده ای از آن ها، افزایش ظرفیت و یا همان طول عمر باتری خواهد بود. حال خبر خوش برای این دست از کاربران این است که تیمی تحقیقاتی از موسسه MIT به نام SolidEnergy موفق به توسعه باتری جدیدی شدند که اندازه آن به نصف باتری های معمولی می رسد، اما می تواند همان مقدار انرژی را ذخیره و به بدنه گوشی تزریق کند.

در ساخت این باتری از ورقه بسیار نازکی استفاده شده است که ضخامت آن را حدود 20 درصد در مقایسه با باتری های موجود در بازار کاهش می دهد. الکترولیت آن ترکیبی جامد و مایع است که یک لایه جامد، دور ورق نازک و مایع غیرقابل اشتعال را احاطه کرده و این دو را در برگرفته است.

از آن جایی که در این باتری از ورق لیتیوم-فلزی به جای گرافیت به عنوان آند استفاده شده است، از قابلیت نگهداری یون های بیشتری در مقایسه با باتری های لیتیوم-یونی مرسوم برخوردار است.

بنابراین، دستاورد جدید مهندسان SolidEnergy، از تراکم انرژی دوبرابری در مقایسه با باتری های لیتیوم-یونی بهره می برد و با توجه به اندازه آن می توان در آینده ای نزدیک، باتری هایی را در گوشی های هوشمند شاهد بود که از طول عمر دو برابری برخوردار خواهند بود. همچنین، استفاده از مایع غیرقابل اشتعال، موجب افزایش ضریب ایمنی باتری خواهد شد.

قرار است تولید انبوه این باتری ظرف چند ماه آغاز شود و در دستگاه هایی همچون گوشی های هوشمند و یا دستگاه های پوشیدنی مورد استفاده قرار گیرد. از آن جایی که اندازه باتری جدید به نصف باتری های معمولی می رسد، تولیدکنندگان دستگاه های هوشمند دو گزینه را پیش روی خود خواهند داشت؛ یا اندازه این باتری ها را به اندازه باتری های امروزی برسانند که بدین ترتیب، ظرفیت باتری در گوشی ها دو برابر خواهد شد؛ یا این که به همان ظرفیت فعلی راضی باشند و باتری های کوچک تری را در گوشی های خود جای دهند و فضای خالی بیشتری را برای استفاده از سایر قطعات باز کنند.

اما با توجه به نیاز کاربران، پیش بینی می شود که استفاده از باتری هایی با دو برابر ظرفیت باتری های کنونی در دستور کار این شرکت ها قرار گیرد، چرا که به نظر می رسد که انتخاب این استراتژی، رضایت بیشتر کاربران را به دنبال خواهد داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب