استفاده از ربات آتش نشان در استرالیا

برای خاموش کردن آتش در استرالیا از فناوری‌های پیشرفته و ربات‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از ربات آتش نشان در استرالیا

برای خاموش کردن آتش در استرالیا از فناوری‌های پیشرفته و ربات‌ها استفاده می‌شود.

TAF 20 نام ربات آتش‌نشانی است که فعالیت رسمی آن در ایالت نیوساوت ولز از هفته گذشته آغاز شده است.این ربات نسبتا بزرگ که دارای دو اهرم است از طریق یک توربین برای خاموش کردن آتش از طریق پاشیدن کف و آب به صورت پرفشار اقدام می‌کند.پاشیدن دقیق آب در ارتفاع ۹۰ متری و همین‌طور انتشار کف تا ارتفاع حداکثر ۶۰ متری از جمله توانمندی‌های این ربات است که لوازم سنتی آتش‌نشانی از انجام ان عاجز هستند.

این ربات دارای یک پنکه بزرگ نیز هست که با وزاندن باد به سمت محل آتش سوزی دود را از محل حادثه دور کرده و مشاهده دقیق شرایط را ممکن می‌کند.یکی دیگر از مزایای ربات مذکور امکان کنترل آن از فاصله ۵۰۰ متری است که باعث می‌شود جان آتش نشانان کمتر به خطر بیفتد و بتوان به صحنه آتش‌سوزی تا حد امکان نزدیک شد.

ربات یاد شده همچین مجهز به یک بولدوزر کوچک است که می‌تواند موانع پیش‌رو مانند اتومبیل‌ها را از سر راهش کنار بزند و به سرعت به محل آتش‌سوزی برسد. تهیه این ربات بیش از ۲۲۲ هزار دلار  هزینه در برداشته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب