کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 25 مهر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 25 مهر 95

یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


نوشتن دفتر برنامه‌ریزی چگونه به ارتقای کیفیت مطالعه می‌انجامد؟

پاسخ 1- تکمیل دفتر برنامه‌ریزی چند تأثیر مشخص و عمیق بر کار دانش‌آموزان دارد: 1- باعث افزایش انگیزه و تلاش بیش‌تر می‌شود که این موضوع مستقیماً در بالا بردن کیفیت مؤثر است. 2- باعث ایجاد تعادل در مطالعه می‌شود که یکی از مهم‌ترین عوامل ارتقای کیفی است. 3- با مشخص کردن عادات غلط و درست هر شخص، ابزار مؤثری در افزایش خودآگاهی است که بعد از این شناخت، دانش‌آموزان با مدیریت بر خود یعنی ترک عادات غلط و تقویت و تثبیت عادات درست می‌توانند از نظر کیفی کار خود را اصلاح کنند.

پژمان عبداللهیان

پاسخ 2- با ثبت و ضبط کمیت مطالعه (ساعات مطالعه) در دفتر و مقایسه و تجزیه و تحلیل آن در کنار کارنامه‌ی آزمون اگر مشکلی در کیفیت مطالعه هم باشد رفع خواهید کرد.

حسن ایزدی

پاسخ 3- کیفیت مطالعه عناصری دارد که یکی از آن‌ها رعایت تعادل‌هاست. با نوشتن دفتر برنامه‌ریزی، تعادل‌های خود را می‌شناسید و می‌توانید آن‌ها را اصلاح کنید. شما با تکمیل دفتر برنامه‌ریزی و صفحه‌ی 182 آن پی خواهید برد که آیا تمام درس‌ها را متعادل مطالعه می‌کنید یا در مطالعه‌ی خود عدم تعادل وجود دارد؛ یعنی به برخی درس‌ها بیش‌تر و به برخی کم‌تر توجه می‌کنید. هم‌چنین مقایسه‌ی وضعیت تراز شما در هر درس با ساعت مطالعه‌ی آن به رعایت تعادل مطالعاتی کمک می‌کند.

محمد کتابدار

پاسخ 4- وقتی شما دفتر برنامه‌ریزی خود و به‌خصوص صفحه‌ی 182 دفتر را تکمیل می‌کنید دستاوردهای مهمی کسب می‌کنید:

1- به همه‌ی درس‌های خود توجه می‌کنید و متعادل درس می‌خوانید (تستی و تشریحی- پیش و پایه- عمومی و اختصاصی- ساعت مطالعه و برنامه‌ی متفرقه- ساعت مطالعه‌ی خود و ساعت کلاس و معلم و...).

2- پیدا کردن نقاط قوت خود

3- افزایش ساعت مطالعه

4- دیدن فیلم آموزشی رفتار مطالعاتی شما (صفحه‌ی 182 دفتر برنامه‌ریزی)

فرناز طالبی

پاسخ 5- ثبت دقیق عملکرد مطالعاتی در صفحات روزانه و هفتگی (182) دفتر برنامه‌ریزی، آن‌چه را در ریزه‌کاری‌های اجرایی شما قرار دارد شفاف می‌کند. چیزی که شما برای داشتن برنامه‌ی منسجم تا رسیدن به موفقیت نیاز دارید همین شفافیت ذهنی و اجرایی است. برنامه‌ریزی دقیق همیشه بر پایه‌ی آگاهی از داشته‌ها و مدیریت هدف‌گذاری‌ها انجام می‌شود و هر دو این عوامل با عملکرد درست در دفتر برنامه‌ریزی در اختیار شما قرار می‌گیرد. ضمناً نگارش صحیح فعالیت‌های‌تان در زمان‌هایی که مشغول جمع‌بندی و تکمیل آموخته‌های‌تان هستید مناسب‌ترین ابزار را برای شناخت اولویت‌ها فراهم می‌کند. بدون ثبت کردن این فعالیت‌ها مجبورید همیشه مشغله‌ی بیش‌تری برای ذهنتان که سرسختانه به دنبال آرامش و تمرکز است فراهم کنید.

حسام زینی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب