توقف طرح انتقال برنامه‌های اندروید به ویندوز 10 در مایکروسافت

شرکت مایکروسافت اجرای طرحی موسوم به آستوریا را کنار گذاشته است. طرح یاد شده در واقع ابزاری بود که انتقال برنامه‌های اندرویدی به ویندوز ۱۰ را ممکن می‌کرد.

شرکت مایکروسافت اجرای طرحی موسوم به آستوریا را کنار گذاشته است. طرح یاد شده در واقع ابزاری بود که انتقال برنامه‌های اندرویدی به ویندوز ۱۰ را ممکن می‌کرد.

مایکروسافت چند ماه قبل ابزاری طراحی کرده بود که انتقال برنامه‌های اندرویدی به محیط ویندوز ۱۰ را بسیار ساده می‌کرد. اما حالا این ابزار از سوی مایکروسافت کنار گذاشته شده است.مایکروسافت در دو سال اخیر تلاش زیادی کرده بود تا برنامه‌نویسان همراه را با سیستم‌عامل جدید خود ویندوز ۱۰ آشتی دهد و بین اندروید و iOS با ویندوز ۱۰ آشتی برقرار کند. اما حالا پروژه آستوریا که به همین منظور طراحی شده بود کنار گذاشته شده است.

البته این به معنای کنار گذاشته شدن کامل طرح مایکروسافت در این حوزه نیست. کارشناسان استقبال اندک از ابزار یاد شده را عامل تصمیم مایکروسافت می‌دانند. مساله دیگر برخی مشکلات حقوقی و قانونی برای کاربرد این ابزار بوده است. کاربرد آستوریا مستلزم بهره‌گیری از برخی کدهای برنامه‌نویسی گوگل بود که بخشی از کدهای متن‌باز اندروید نیستند و همین مساله ممکن بود پای مایکروسافت را به دادگاه باز کند.

کارشناسان معتقدند مایکروسافت از شیوه‌های دیگری برای اجرای این طرح خود استفاده خواهد کرد، زیرا امکان‌پذیر کردن اجرای برنامه‌های اندرویدی و iOS در محیط ویندوز شرط بقا و موفقیت این سیستم‌عامل خواهد بود.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب